Psichologijos konspektas (3)


Psichologinis poveikis - tai sąmoninga veikla , kurios tikslas - nukreipti kito žmogaus elgesį reikiama linkme. Mokslinio tyrimo strategijos. Psichologiniai testai. Acetilcholinas Ach. Nervų sistemos sandara. Galvos smegenys. Pažintiniai procesai Būsenos Asmenybės savybės. Emociniai valiniai procesai. Vidiniai ir išoriniai motyvai. Psichikos sutrikimai. Psichikos sutrikimai –. Neuroziniai sutrikimai. Psichoziniai sutrikimai. Nerimo sutrikimai Generalizuotas nerimas. Fobiniai sutrikimai. Obsesinis kompulsinis sutrikimas. Somatoforminiai sutrikimai –. Konversinis sutrikimas. Disociaciniai sutrikimai –. Daugialypė asmenybė. Nuotaikos sutrikimai Didžioji depresija –. Bipolinis sutrikimas. Schizofreniniai sutrikimai Schizofrenija –. Valgymo sutrikimai Nervinė anoreksija. Nervinė bulimija. Asmenybė Asmenybės samprata. Kintanti , tampanti. Genetinis paveldas ir patirties ypač ankstyvosios istorija. Asmenybės teorijų. Psichoanalitinės teorijos. Asmenybės bruožų teorijos. Humanistinės teorijos. Socialinės – kognityvinės teorijos. Psichoanalitinė asmenybės teorija Sigmund Freud 1856 - 1939 psichoanalitinė teorija. Asmenybės struktūra. Freud psichoanalitinė asmenybės teorija grindžiama įsitikinimu , kad žmogaus psichika yra tarytum ledkalnis , kurio didžioji dalis nematoma Sąmonė. Gyvybės instinktas Eros. Tanatos – mirties instinktas. Freud o asmenybė yra sudaryta iš trijų struktūrinių dalių. Malonumo principą. Realybės principą. Nerimas ir gynybiniai mechanizmai. Moralinį nerimą. Gynybos mechanizmai. Psichinės gynybos būdaiSuvokimas. Bendravimas ir bendradarbiavimas Konfliktai ir jų sprendimo būdai Bendravimas. Klausymosi klaidos. Kaip klausyti. Klausymasis Geras klausytojas. Blogas klausytojas. Psichologinės kalbėjimo klaidos. Tarpasmeninis konfliktas –. Konfliktų sprendimo strategijos. Konfliktavimo įgūdis Pasitraukimas. Konfliktavimo įgūdis Nuslopinimas. Konfliktavimo įgūdis Kova varžymasis. Kovos formos. Konfliktavimo įgūdis Kompromisas. Bendradarbiavimo etapai. Kvietimas bendradarbiauti. Poreikių išsiaiškinimas. Sprendimo variantų paieška. Optimalus savęs įtvirtinimas. AIP sudėtinės dalys. API pavyzdžiai. Žmogui , kuris dažnai neatlieka savo darbo laiku. Kai vienas šeimos narys nesupranta , kaip jo vėlyvas parėjimas jaudina kitus. Pirmieji streso išskyrimo autoriai. Perdegimo ” sindromas. Streso įveikimas.

Ach yra tarpininkas tarp judinamojo neurono ir raumens. Patekęs į raumens ląsteles jis priverčia jas susitraukti.

Yra mediatoriai, jungiantys neuronus smegenų centruose, susijusiuose su nuotaika ir skausmo jutimu.

Kairysis pusrutulis, valdantis dešinę organizmo pusę, yra susijęs su mąstymu, loginiais veiksmais, kalba.

Dešinysis pusrutulis yra labiau susijęs su jausmais, jame suvokiami erdviniai ryšiai, objektų tarpusavio išsidėstymas, aprėpiama situacijos visuma.

Limbinė sistema susijusi su emocijomis (baime bei agresija) ir poreikiais (mitybiniais irlytiniais) Galvos smegenų žievė svarbiausias organizmo valdymo ir informacijos apdorojimo centras.

Kaktos sritis lemia kalbą, raumenų judesius, veiklos planavimą bei sprendimų priėmimą.

Asociacinės sritys (smegenų žievės dalis) apima sudėtingesnes psichikos funkcijas: mokymasi, atmintį, mąstymą ir kalbą.

Būsenos – pastovesni ir patvaresni reiškiniai susidarantys veikiant keliems procesams.

Mažiausias dirginimas, kurio reikia konkrečiam dirgikliui aptikti yra vadinamas absoliučiu slenksčiu.

Suvokimo sutrikimus AGNOZIJAS (iš gr. k. Išvertus ,,nėra suvokimo“) gali lemti įvairūs smegenų pažeidimai ar neurologiniai trūkumai. Priklausomai nuo to, kokia būtent galvos smegenų sritis, funkcija ar nervų jungtis yra pažeista, sutrikdomas žmogaus gebėjimas suvokti pojūčiais gaunamą informaciją.

(IQ mažiau nei 70) žmonėms reikalingos specialiojo lavinomo programos, jie negali išmokti nemažos dalies mokyklos kurso.

IQ 35-49 tik iki 2kl. Žemiau nei 35 gali išmokti tiek, kiek moka 2-3 metų vaikas.

IQ daugiau nei 130, tai ypač gabūs žmonės, jų gebėjimas lengvai spręsti sudėtingiausias užduotis gali stebinti aplinkinius. Norma yra laikoma 100.

Vartodami sąvokas fizinę tikrovę galime pakeisti psichine, sąvokomis ir tuomet spręsti problemas ir uždavinius savo mintyse. To mokomasi laipsniškai.

Kai kurias problemas ir uždavinius sprendžiame klaidų ir bandymų būdu t.y. išbandymi visus įmanomus variantus, žingsnis po žingsnio. Tai vadinama algoritmu.

Įsitikinimų tvarumo reiškinys yra polinkis laikytis jau susidariusios nuomonės neatsižvelgiant į naują tai nuomonei prieštaraujančią informaciją.

Perdėta savikliova perdėtas pasitikėjimas savo nuomone ir sprendimų teisingumu. Tipiškumo euristika yra greitas ir paprastas priėmimo būdas, kai sprendimas yra priimamas remiantis tuo, kaip gerai daiktas ar reiškinys atitinka prototipą.

Kaip pasiekiamumo euristika veikia suaugusius žmones sprendimų priėmimo proceso metu? Ogi taip, kad sprendimai dažnai priklauso nuo to, kokios tuo momentu yra sužadinamos asociacijos.

A.Maslow; kai vienintelis turimas įrankis yra plaktukas, kiekviena problema pradeda atrodyti panaši į vinį. Kūrybiškam mąstymui būdingas gausumas. Kūrybiški žmonės gali pateikti daug įvairių tos pačios problemos sprendimų būdų. Taip pat būdingas lankstumas, gali lengvai pereiti nuo vienos problemos elemento prie kito. Būdingas originalumas, pateikaima nestandartiniai, netradiciniai atsakymai.

Fiziologinė (organizme vykstantys pokyčiai)(poligrafas nenustato meluoja žmogus ar ne – jis matuoja kvėpavimo pokyčius, pulso dažnį, kraujospūdį, prakaitavimą, odos laidumo mažai elektros srovei pokyčius – isikandus į liežuvį, tas pats, kas melavimas)

Savęs priėmimas – priima save tokius, kokie yra, su visais savo trūkumais; taip pat jie vertina ir aplinkiniu;

Geba išreikšti save ir įgyvendinti savo gebėjimus, ypač būdamas su kitais žmonėmis, geba nepaklusti daugumos nuomonei, jeigu nepritaria jai, spontaniškas.

Geba mylėti ir būti mylimas, palaikyti ilgalaikius ir tvirtus santykius su artimu žmogumi; geba jausti ir patenkinti kitų poreikius, taip pat prašyti kitų pagalbos ir

Geba aktyviai ir entuziastingai imtis veiklos ir ją tęsti; domisi ir pasitenkina tuo, ką daro, veikia.

  • Psichologija Špera
  • Microsoft Word 44 KB
  • 2014 m.
  • 18 puslapių (5902 žodžiai)
  • Tomas
  • Psichologijos konspektas (3)
    10 - 4 balsai (-ų)
Psichologijos konspektas (3). (2014 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-konspektas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 16:04
×