Psichologijos kontrolinis konspektas


Psichologijos kontrolinis Paaiškinkite , ką tyrinėja psichologijos mokslas. Išvardinkite pagrindines ir keletą labiau specializuotų psichologijos mokslo šakų paaiškinkite , ką jos tiria. Kada kuriame amžiuje psichologija susiformavo kaip atskiras mokslas ? Su kokiu faktu tai siejama. Dėmesys - apibūdinkite sąvoką išvardinkite dėmesio ypatybes. Mąstymas. Išvardinkite mąstymo rūšis. Išvardinkite atminties rūšis. Jutimas išvardinkite jums žinomas pojūčių sistemas arba - sensorines sistemas. Suvokimas - kas tai. Kuo jis skiriasi nuo jutimo pojūčio. Kaip ir kada atsiranda iliuzijos ? Pateikite regėjimo , klausos ar lytėjimo iliuzijų pavyzdžių. Žmogus , individas , asmenybė. Paaiškinkite šias sąvokas. Keturi temperamento tipai pagal Hipokratą . Apibūdinkite skirtingus temperamentus , pateikdami kiekvieno jų elgesio pvz. Išvardinkite pagrindines asmenybę aiškinančias teorijas ir parašykite , ką kiekviena jų akcentuoja. Asmenybės struktūra pagal psichodinaminį modelį. Parašykite , kas yra psichodinaminio asmenybės modelio autorius , kuriame amžiuje šis modelis sukurtas. Psichologinės gynybos mechanizmai , minimi psichodinaminės krypties autorių išvardinkite bent , pateikite kiekvieno jų pvz. iš kasdienio gyvenimo. Maslow poreikių piramidė , apibūdinkite jos esmę apie ką ji ? Maslow piramidės lygius , pateikite kiekvieno jų pvz. iš kasdienio gyvenimo arba darbo organizacijos gyvenimo. Kokiai asmenybės teorijų krypčiai priskiriamas Maslow piramidės modelis. Kas būdinga save aktualizavusiems žmonėms ? Kokia psichologinė asmenybės teorija daugiausiai kalba apie saviaktualizaciją. Trumpai apibūdinkite , kas tai yra koučingas coaching , kaip jis susijęs su psichologija , kokia asmenybės aiškinimo teorija labiausiai remiasi.


Socialinė psichologija – tiria žmonių grupėms būdingus psichinius reiškinius.

Flegmatikas - tai žmogus, kuris galvoja ramiai, nuosekliai ir veikia viską gerai pasvėręs, visada užbaigia pradėtą darbą. Bendraudamas su kitais, flegmatikas linkęs daugiau klausytis nei kalbėti. Kitus kartais erzina lėta flegmatikų galvosena ir veiksmai, tačiau šiuos minusus atperka flegmatiko patikimumas. Jis nesišvaisto žodžiais, gerai pasveria savo galimybes ir jei pažadėjo ištesės. Flegmatiko kalba bendraujant yra tyli, dažniausiai vienodos intonacijos. Tai, ką flegmatikas jaučia ir išgyvena, neatsispindi jo kalboje. Kartais aplinkiniai flegmatiką skuba apkaltinti šaltumu ir nejautrumu. Pvz.: Beniukas kuris mokosi mokykloje yra nejudrus, mažakalbis, lėtų reakcijų. Sėdi paskutiniame suole, neaktyvus. Mokosi gerai, bet viską daro lėtai, todėl mokykloje ne viską suspėja padaryti, ko reikalaujama. Pertraukų metu nekalbus, pats nekalbina kitų, nemėgsta triukšmingų susibūrimų. Jį sunku ir prajuokinti, ir supykinti.

Melancholikas - tai jautrus, drovus, neryžtingas, pasyvus žmogus, linkęs nuolat nerimauti dėl pavojų, kuriuos jis įžvelgia aplinkoje. Tai liūdnas, su skausmu ir baime žvelgiantis į ateitį, kuri jam, anot jo, nieko gero nežada. Melancholiką bendraujant galima pažinti iš graudžios veido išraiškos ir verkšlenančios balso intonacijos. Didelis nervų sistemos jautrumas duoda pagrindo jam jaustis įskaudintu likimo ir aplinkinių žmonių. Tai uždaras, nemėgstantis didesnių susibūrimų, nelaimingas žmogus. Tačiau reikia pripažinti, kad žmogui, norinčiam išsiverkti ir ieškančiam paguodos išgyvenant skaudžią nesėkmę, melancholikas -puikiausia draugija. Pvz.: Berniukas pamokose sėdi ramiai, tačiau labai įsitempęs. Pakviestas atsakinėti išsigąsta, nurausta. Atsakinėdamas kalba tyliai. Labai jautriai reaguoja į pastabas, tačiau ne iš karto. Pergyvena nemiega, praranda apetitą. Sunkiai bendrauja su vienmečiais, draugų neturi, labai prisirišęs prie motinos.

Humanistinė – sutelkia dėmesį į mūsų vidines galias tobulėti ir save išreikšti.

Asmenybės struktūra pagal psichodinaminį modelį. Parašykite, kas yra psichodinaminio asmenybės modelio autorius, kuriame amžiuje šis modelis sukurtas.

Sigmundas Freudas, XX a. Pradžioje.

Psichologinės gynybos mechanizmai, minimi psichodinaminės krypties autorių: išvardinkite bent 3, pateikite kiekvieno jų pvz. iš kasdienio gyvenimo.

Išvardinkite A.Maslow piramidės lygius, pateikite kiekvieno jų pvz.

Būdinga: priima save ir pasaulį, koks jis yra; atviri ir nuoširdūs, mylintys ir rūpestingi; jie savo dėmesį kreipė į problemas, o ne į save pačius, nes geraisuvokė, kas jie yra; labiau vertina artimus ryšius su nedaugeliu žmonių nei paviršutiniškius santykius su daugeliu; yra kūrybiški, tolerantiški; padeda augti kitiems.

Apie saviaktualizaciją daugiausiai kalba humanistinė teorija.

Trumpai apibūdinkite, kas tai yra koučingas (coaching), kaip jis susijęs su psichologija, kokia asmenybės aiškinimo teorija labiausiai remiasi?

Susijęs su psicologija, nes tai žmonės panašus i psichologus, kurie padeda suvokti gyvenimo tikslus, išeiti iš sunkios padėties ir kt.

Kokia asmenybės teorija kalba apie tai, kad žmonės yra įvairių psichologinių tipų? Paminėkite bent vieną jums žinomą asmenybės tipologiją. Trumpai paaiškinkite, kuo ji remiasi, kiek psichologinių tipų aprašo, kuo tie tipai skiriasi tarpusavyje.

Apibūdinkite ekstravertiško ir intravertiško tipų žmones. Kuo skiriasi ekstravertų ir intravertų bendravimas, elgesys ir mąstymo būdas?

Socialinė psichologija – mokslinis tyrinėjimas, kaip mes mąstome vienas apie kitą, kaip veikiame vienas kitą ir kaip santykiaujame.

Komanda - individualaus ir visos komandos darbo rezultatų įvertinimas; vertinamas ir atlyginamas komandos darbas; komandos susitikimuose sprendžiamos problemos, atvirai diskutuojama dėl iškilusių sunkumų; susitikimuose komanda diskutuoja, nusprendžia ir visi kartu daro, kas reikia; kiekvienas prisiima vaidmenį pagal pomėgius ir sugebėjimus; komanda turi savo vidinę struktūrą.

  • Psichologija Konspektas
  • Microsoft Word 47 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (3710 žodžiai)
  • Karolina
  • Psichologijos kontrolinis konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Psichologijos kontrolinis konspektas. (2016 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-kontrolinis-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:26
×