Psichologijos kryptys referatas


Įvadas. Šiuolaikinės mokslinės kryptys. Struktūralizmas. Funkcionalizmas. Biheviorizmas. Geštaltpsichologija. Psichoanalizė. Humanistinė psichologija. Kognityvinė psichologija. Išvados. Literatūra.

Aprašomasis: Atvejo tyrimas; apklausa; natūralistinis stebėjimas.

Kas yra objektas? Tai daiktas arba reiškinys, objektų daug, tačiau su atskirom mokslo šakom objektas siaurėja, o į tuos pačius objekto reiškinius remiasi psichologijos mokslo kryptys.

Taigi XXa. Psichologija yra žinių sistema apie žmogaus vidinius, psichinius reiškinius, kurių pagrindinis bruožas – idealumas. Psichinių reiškinių pažinimas yra įdomus tuom, kad informacijos apie pažinimo objektą t.y. psichinius reiškinius, gauti tiesiogiai negalima. Psichinius reiškinius mes galime pažinti iš kitų elgesio , bei tam tikrų savo kūnų reakcijų ir impulsų. Psichologija ilgą laiką nebuvo mokslas, tik žinių sistema. XIXa. Pabaigoje tapo mokslu. Mokslinės psichologijos paskirtis yra pateikti išsamias ir patikrintas, objektyvias žinias.

Lobanova L. 2004. Psichologijos įvadas psichologijos studijoms. Vilnius: prieiga internetu file:///C:/Users/www/Downloads/PSICHOLOGIJA_KONSPEKTAS_LOBANOVA.pdf

Lekavičienė R., Vasiliauskaitė Z., Antinienė D., Almonaitienė J. Ir kt. 2008. Psichologija šiandien. Kaunas: Technologija.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1778 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Psichologijos kryptys referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Psichologijos kryptys referatas. (2015 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-kryptys-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 29 d. 04:07
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo