Psichologijos kvalifikacinė praktika


Psichologijos praktikos ataskaita. Įvadas. Interviu parengimas ir atlikimas. Psichologinio konsultavimo praktika. Asmeniniai pokyčiai ir jų analizė. Savęs pažinimo grupės parengimas ir vedimas. Išvados.


Praktiką jau turiu trečius metus. Pirmais metais buvo pažintinė, antrais – kvalifikacinė, o šiais – kvalifikacinės tęsinys. Skamba rimčiau. Rimčiau ir yra. Per praktikos užsiėmimus galiu pritaikyti tas žinias, kurias gaunu paskaitų metu. Ši praktika yra svarbi tuo, kad jos metu lavinu gebėjimus dirbti grupėje, ją vesti, joje dalyvauti. Be to, sužinau, kaip vyksta psichologinis konsultavimas, bent jau pirmoji konsultacija, koks psichologo darbas, kaip reikia elgtis psichologui konsultacijos metu. Vienu žodžiu, prisiliečiu prie psichologo darbo kasdienybės, tampa aiškiau, kodėl studijuoju psichologiją ir kaip tas žinias bus galima pritaikyti jau būnant psichologu. Be to, šios praktikos metu lavinu šiuos įgūdžius: paimti interviu ir analizuoti respondentą interviu metu; gilinti savižinos gebėjimus, stebėti save, bandant pasikeisti; kurti savęs pažinimo grupės planą, vesti grupę, bei apibendrinti ir analizuoti savo ir kitų grupės narių darbo grupėje rezultatus.

Įvertink balų skalėje nuo 1 iki 10 kiek esi motyvuota, susidomėjusi atsakinėti į klausimus apie savo gyvenimo prasmę.

Prašau, gal galėtum papasakoti apie įvykius, žmones ar knygas, kas Tau padėjo labiau pajausti gyvenimo prasmę?

Gal galėtum papasakoti apie savo tikslus, kurių nori pasiekti?

Kaip manai, kuo tikslai siejasi su gyvenimo įprasminimu?

Kiek ilgai, Tavo nuomone, gali žmogus gyventi neturėdamas gyvenimo prasmės?

Įvertink dešimties balų skalėje, kiek įdomu, jauku buvo atsakinėti į klausimus? Kodėl įvertinai tokiu balu?

Pašnekovė pasirinkta atsitiktinai, bendrabutyje pasiklausinėjau kas ne iš artimų draugų norėtų duoti interviu ir gan greitai interviu sutiko duoti 18-metė mergina. Dėl pokalbio susitariau diena prieš pokalbį, bendrabutyje, kada jos draugės nebūtų kambaryje ir netrukdytų niekas, laikas – vakaras. Bendrabučio kambaryje yra dvi lovos, du stalai, dvi kėdės, šaldytuvas, spintos, lentynos ir pan., nes dvivietis kambarys. Mes sėdėjome ant lovos, maždaug metro atstumu vienas nuo kito, mūsų neskyrė nei stalai, nei dar kas nors.

Pokalbio pradžioje pašnekovė jaučiasi ramiai, rankos prieš save, nesukryžiuotos. Kol kas šypsosi, palaiko akių kontaktą, išjungia telefoną, kad netrukdytų. Pokalbio metu mergina sukryžiuoja rankas arba viena ranka suspaudžia savo kitą ranką (kai jaučiasi nejaukiai atsakinėdama į kai kuriuos klausimus, tai matosi iš ilgesnio tylos laiko tarpo, kuris skirtas pagalvoti). Kai pasakoja apie jai įdomius dalykus (pvz., kad skaitė knygą apie Mikę Pūkuotuką) tai labiau palaiko akių kontaktą, kuris trunka iki 3 sekundžių (ilgesnį palaikyti aš pats neleidžiu), daugiau gestikuliuoja rankomis, tada kaktos nevagoja raukšlės, lūpos laisvos (nesurauktos).

Psichologijos kvalifikacinė praktika. (2015 m. Lapkričio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/psichologijos-kvalifikacine-praktika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:16