Psichologijos metodai su stebėjimo ir interviu praktikumu: Reakcijos laiko tyrimas


Psichologijos metodai su stebėjimo ir interviu praktikumu Reakcijos laiko tyrimas. Įvadas. Tyrimo metodika. Tyrimo dalyviai. Priemonės. Rezultatai. Išvados.


Tačiau reakcijos laikas priklauso nuo pačio individo jo organizmo subjektyvių savybių. Reakcijos laikas taip pat gali mažėti del didelios motyvacijos pvz: bausmės baimės, mirties baimės ir tt. Buvo tyrimas kuriame įrode kad bijant apsijuokti prieš kolektyvą, reakcijos laikas buvo žymiai trumpesnis, nei dirbant vienumoje. Kiti faktoriai yra: treniruotė, amžius, dėmesio sutrikimai, temperatūros poveiki, vaistų sar kitų cheminių preparatų poveikis.

TYRIMO METODIKA metodikos aprašymas neatitinka reikalavimų. Nešskirtos ir neaprašytos kai kurios privalomos jos dalys.

Tyrimo metodika kuria naudojome šiame tyrime buvo Cantab Sistema – testų, kurie mums leidžia atlikti kognityvinį įvertinimą. Buvo atlikti du testai kurie matuoja reakcijos laika : vienas matuoja paprastą reakcijos laiką, antras - pasirinkimo reakcijos laiką.

Tad laboratorinį darbą sudarė dvi dalys. Reakcijos laikui matuoti sudaryta speciali baterija. Tai pirmosios dalies sąlygos reikalauja paprasčiausio reagavimo į atsirandantį signalą, o sąlygos antrosios dalies sudarytos pasirinkimo reakcijai provokuoti ir ją matuoti. Reakcijos laiką matuojančią bateriją galima rasti ,,CANTABeclipse“ programoje, pasirinkus bateriją ,,Reakcijos laikas“. Naudojant šią kompiuterinę programą yra sudaromos sąlygos:

Pirmajame tyrimo dalyje matuojamas paprastosios (radimo) reakcijos laikas. Tyrėjo įvardintas stimulas (signalas) visada pasirodo toje pačioje vietoje, į kurį siekiama išgauti žinomą /aiškią tiriamojo reakciją (mygtuko paspaudimą).

Antro tyrimo dalies sąranga yra analogiška pirmajai daliai: ją sudaro trys serijos. Antroji dalis nuo pirmosios skiriasi tuo, kad čia sudaromos sąlygos paskirstytos reakcijos laikui matuoti. Abi dalys sudarytos iš 3 serijų: 1 serija (24 bandymai) skirta pasipraktikavimui, jos rezultatai nėra fiksuojami; 2 ir 3 serijos (po 50 bandymų) yra fiksuojamos.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1474 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valerija
  • Psichologijos metodai su stebėjimo ir interviu praktikumu: Reakcijos laiko tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Psichologijos metodai su stebėjimo ir interviu praktikumu: Reakcijos laiko tyrimas. (2018 m. Birželio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-metodai-su-stebejimo-ir-interviu-praktikumu-reakcijos-laiko-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 24 d. 22:15
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo