Psichologijos praktikos grupės ataskaita


Kontingentas , su kuriuo ketinu dirbti. Kaip ketinu padėti dalyviams mokomosios grupės forma ? Apsisprendimas ar dirbsiu vienas , ar su ko terapeutu ais. Efektyvumo vertinimo kriterijai. Visos grupės tikslas. Grupės trukmė.

Ketinu dirbti su vienuoliktų ir dvyliktų klasių moksleiviais. Grupėje: 10 mokinių. Atminties lavinimo įgūdžių ugdymo grupė bus naudinga paskutiniųjų klasių moksleiviams, nes jiems reikia atsiminti daug informacijos, kad galėtų puikiai išlaikyti egzaminus. Lavinti atmintį: gebėjimą įsiminti, išlaikyti, bei atgaminti informaciją, mano nuomone, tikrai bus jiems naudinga ir aktualu. Iš savo patirties žinau, kad mokykloje daug ko moko, bet nemoko, kaip mokytis, kaip kūrybiškai išnaudoti savo atminties galimybes. Pasirinkau paskutiniųjų klasių mokinius, nes manau, kad jie būtų labiausiai motyvuoti dalyvauti tokioje grupėje. Į grupę bus kviečiami moksleiviai, turintys vidutinę ir prastesnę atmintį, bet būtina sąlyga – motyvacija, noras lavinti atmintį. Sakydamas, kad kviesiu moksleivius, turinčius vidutinę ir prastesnę atmintį, bei kurie bus motyvuoti, nežadu duoti moksleiviams testo, tiriančio jų atminties galimybes ir motyvaciją. Pasikliaučiau jų pačių savęs įsivertinimu.

Grupės pobūdis - mokomoji/paramos grupė, bet daugiau dėmesio bus skirta mokymui negu paramai. Mokomoji grupė padės patiems moksleiviams išmokti, kaip reikia naudotis savo atmintimi. Būtent, padės išmokti, o paramos aspektas tokioje grupėje irgi neliktų užmirštas, nes, mano nuomone, dažnas moksleivis turintis problemų su savo atmintimi, ja ir nepasitiki. Apie nepasitikėjimą, lūkesčius ir kitus panašius psichologinius dalykus būtina kalbėtis. Jei moksleiviai vienas kitam išsakys, kaip jaučiasi dėl savo atminties, paanalizuos savo jausmus, turės galimybę į save pažvelgti iš šalies, tai atminties lavinimas taps efektyvesnis. Tikiuosi, kad mokomoji/paramos grupė padės moksleiviams pagerinti įsiminimo procesus, bei tuo pačiu padidins pasitikėjimą savo atmintimi.

Manau, kad dirbsiu vienas. Gali būti nelengva, bet nemanau, kad reikia dviejų ar daugiau vedančiųjų tokiai grupei.

Visos grupės tikslas: supažindinti dalyvius su jų atminties galimybėmis, suteikti teorinių žinių apie atminties procesus, išmokyti metodų lavinti atminčiai bei padidinti pasitikėjimą savo atmintimi.

  • Psichologija Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1769 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kristina
  • Psichologijos praktikos grupės ataskaita
    10 - 7 balsai (-ų)
Psichologijos praktikos grupės ataskaita. (2015 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-praktikos-grupes-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 21:33
×