Psichologijos raida


Psichologijos santykis su kitais mokslais. Neopsichoanalizė. Verslo psichologijos objektas ir ryšiai su kitais mokslais.. Psichologijos ryšys su kitais mokslas. Verslo psichologijos ryšiai su kitais mokslais. Zoopsichologija istorija. Pozityviosios psichologijos santykis su kitais mokslais. Psichologija atskiru mokslu tapo. Psihologigos raidos etapai. Raidos psichologija trumpai.

Psichologijos objektas, raida. Psichologijos ryšys su kitais mokslais. Zoopsichologija. Kalbėdami apie psichologiją, neišvengiamai susiduriame su daugybe psichologijos terminų. Tam kad galėtume geriau juos suprasti, trumpai apžvelkime psichologijos kaip mokslo atsiradimą, jos kryptis ir šakas, ryšį su kitais mokslais. Kadangi, kaip jau minėjau bendravimas prasideda nuo savęs kaip asmenybės suvokimo,yra aktualu paanalizuoti asmenybės psichinius pažinimo procesus, kaip jutimas, suvokimas, dėmesys atmintis, mąstymas po to mes pereisime prie asmenybės visumos, o dar vėliau prie dviejų ar daugiau asmenų sąveikos. Norint spręsti bendravimo metui kilusius sunkumus, tenka susidurti su sunkių asmenų atvejais. Tam kad pažinti sunkius ir konfliktiškus individus, reikia panagrinėti ir asmenybės teorijas, apibendrinančias sociumo patirtį.

Kalbėdami apie psichologiją, neišvengiamai susiduriame su daugybe psichologijos terminų.

Kadangi, kaip jau minėjau bendravimas prasideda nuo savęs kaip asmenybės suvokimo,yra aktualu paanalizuoti asmenybės psichinius pažinimo procesus, kaip jutimas, suvokimas, dėmesys atmintis, mąstymas.

Po to mes pereisime prie asmenybės visumos, o dar vėliau prie dviejų ar daugiau asmenų sąveikos. Tam kad pažinti sunkius ir konfliktiškus individus, reikia panagri19 a. Pabaigoje atsirado sąlygos psichologijai tapti atskiru mokslu. Žmogaus psichika imta tyrinėti laboratorijoje.

1931 m. Leipcige įkuriama pirmoji psichologinių tyrimų laboratorija. Atsirado naujos kryptis (funkcionalizmas (w. James; biheviorizmas –dž. Vatsonas, b. Skineris pastiprinimo svarba, tačiau jie buvo kritikuojami kad sutapatina žmogaus ir gyvūno elgesį), geštaltpsichologija (m. Werthaimeris, k. Kofka, kur svarbiausia suvokimo ir atminties tyrinėjimas, psichoanalizė s. Froidas, kur tyrinėjama psichikos lygmenys, neopsichoanalizė (adleris, jungas, k. Ji yra labai glaudžiai susijusi su bendrąja psichologija, tik ilgainiui atsiskyrė ir tapo atskira psichologijos dalimi. Bendravimo psichologija pirmiausia skiria dėmesį į tuos psichinius reiškinius, kurie kyla bendraujant ir kurie yra bendri , o psichologija tiria tuos reiškinius, kurie susiję su individo psichika , jos atskirais reiškiniais ir tų reiškinių dėsningumais.

Psichologija kaip mokslas turi gilią praeitį, bet trumpą istoriją. Šis mokslas pradėjo formuotis dar v a. Prieš kristų senovės graikijos filosofų darbuose.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (407 žodžiai)
  • Henrikas
  • Psichologijos raida
    10 - 2 balsai (-ų)
Psichologijos raida. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-raida.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 20:00
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo