Psichologijos refleksija (4)


Psichologijos refleksija.

Pirmiausiai norėčiau paminėti žmogaus asmenybę. Asmenybės sąvoka taikytina tuo atveju, jei žmogus sugeba išskirti save iš aplinkos, suvokti save kaip visumą ir sąmoningai kontroliuoti savo santykį su aplinka. Kiekvienas mes esame žmogus, tačiau ne kiekvienas- asmenybė. Aš suvokiu, kad esu asmenybė ir tai stengiuosi atskleisti savo sąmoninga veikla, taip pat suprantu, kad aplinkiniai, užsakovai, kolegos yra asmenybės su skirtingais bruožais.

Kiekviena asmenybė turi tikslų. Taigi, tikslas yra išankstinis vaizdinys ar mintis apie rezultatą, kurį žmogus tikisi pasiekti veikdamas. Pavyzdžiui, pradėdama dirbti geodezininko darbą, mąstau apie būsimą atlygį už jį. Asmenybė turo žinoti savo tikslą ir kelią, kuriuo eiti, nes viskas yra susiję. Svarbu ir pats „ėjimas“ir jo finalas. Jei užsibrėžiau tikslą, jog atliksiu darbą iki tam tikro termino, tai betkokiomis priemonėmis stengsiuosi to pasiekti.

Žmogaus nuostatos yra paremtos vertybių sistema. Tai nusiteikimas konkrečios veiklos ar objektų atžvilgiu. Jos gali kisti patirties įtakoje. Asmenybės vertybės pasireiškia būtent per nuostatas. Jei žmogus itin vertina darbo gerovės kūrimą, tai jis gali turėti teigiamas nuostatas į kitus taip pat manančius žmones.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1002 žodžiai)
  • Loreta
  • Psichologijos refleksija (4)
    10 - 7 balsai (-ų)
Psichologijos refleksija (4). (2015 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-refleksija-4.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 19 d. 18:27
×