Psichologijos šakos


Įvadas. Fundamentaliosios psichologijos šakos. Bendroji psichologija. Socialinė psichologija. Amžiaus tarpsnių arba raidos psichologija. Zoopsichologija. Medicininė psichologija ir kitos susiję šakos. Taikomosios psichologijos mokslo šakos. Darbo ir inžinerinė psichologija. Karo psichologija. Pedagoginė psichologija. Šeimos psichologija. Kūrybos (arba inovacijų) psichologija. Sporto psichologija. Verslo psichologija. Vadovavimo psichologija. Organizacinė psichologija. Reklamos psichologija. Teisės arba juridinė psichologija. Kitos taikomosios psichologijos šakos. Išvados. Literatūra.

Šiuolaikinė psichologija apima labai įvairias žmonių psichinio gyvenimo sritis. Pagal tai, kokiu aspektu yra tiriamas psichologijos objektas, yra skiriamos įvairios psichologojos šakos. Kartais psichologijos mokslo šakos skiriamos pagal tyrimo uždavinius, metodus, rezultatų pritaikymo sritis .

Nemažai šiuolaikinės psichologijos šakų turi savarankišką statusą, kurį sąlygoja ne tik tyrimo objektų ir taikomosios paskirties metodikų skirtumai, bet ir konkrečios srities specialistų rengimo specifika .

Psichologijos šakas galime sugrupuoti į dvi dideles grupes. Tai fundamentaliosios arba pamatinės šakos ir taikomosios šakos.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2013 m.
  • 18 puslapių (4787 žodžiai)
  • Agne
  • Psichologijos šakos
    10 - 3 balsai (-ų)
Psichologijos šakos. (2013 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-sakos.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 11:10
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo