Psichologijos samprata (2)


Psichologijos referatas.

Įvadas. Psichologijos samprata. Etikos kodeksas. Eksperimento apibūdinimas. Eksperimentai. Išvados.


Psichologijos terminas pradėtas naudoti XVI a., o išplito XVIII a., K. Volfui paskelbus darbus „Empirinė psichologija“ (1732) ir „Racionalistinė psichologija“ (1734). Formalia psichologijos atsiradimo data laikomi 1879 metai, kai V. Vuntas Leipcige įkūrė pirmąją psichologijos laboratoriją. Iki šių dienų žmonės dirbantys psichologijos srity vis stebiną pasaulį naujovemis, įvairiais eksperimentais. Taip pat neįtikėtinais atradimais tokiais kaip navigaciją žmogaus smegenyse ir daugel kitų įdomybių. Šiame referate bus pateikta etikos kodekso psichologijoje svarbą. Apžiūrėsime kokie buvo senieji eksperimentai, kaip buvo pažeidžiamos etikos kodekso punktai ir kaip pavyzdį imsime senus eksperimentus, tam, kad palygint kaip pasikeitė eksperimentų eiga.

>Konsultuoja individualiai, o ne viešose paskaitose, per laikraščius, žurnalus, radiją, TV, paštą ar panašiai;

>Psichologas nepiktnaudžiauja savo psichologinėmis žiniomis privačioje draugijoje, bei paciento pasitikėjimu ir galima priklausomybe;> Nenaudoja savo interesų, asmenines naudos tikslais;> Jei paaiškėja, kad psichologo santykiai su pacientu negali išlaikyti profesinio pobūdžio, psichologas siunčia jį pas kitą kompetentingą specialistą.2. Psichologas turi gerbti žmogaus asmenybę:> Tyrimo metu stengiasi sudaryti tokią situaciją, kad pacientas jaustų, jog bendravimas atitinka jo interesus; pagrindinis principas - kad pacientas bendrautų savo noru;> Savo profesinėje veikloje psichologas yra nešališkas, t. y. jis neturi leisti, kad rasiniai, kalbiniai, religiniai arba kiti panašus veiksniai darytų įtaką jo ir pacientų santykiams;> Neprimeta pacientui savo etinių, vertybinių ir panašiu normų arba pažiūrų.3. Psichologas turi stengtis, kad profesinis bendravimas nepadarytų žalos pacientui ir nesuteiktų jam nereikalingu kančių:

> Nesudaro klientui tokios situacijos, kuri griautų jo psichinę pusiausvyrą, kol nėra pasiruošta šią pusiausvyrą atkurti;> Nenaudoja savo profesinių žinių arba paciento pažinimo taip, kad pakenktų arba suteiktų jam nereikalingų kančių.4. Psichologas turi išlaikyti profesinę paslaptį:> Saugo profesinę paslaptį ir ypač tai, ką sužino apie paciento asmeninį gyvenimą ar ligą;> Psichologas gali daryti konsultacijos ar terapinio seanso garso ir vaizdo įrašą ar ekspertinį stebėjimą, tik subjektui sutikus.5. Psichologas atsižvelgia į taikomų metodų ir savo paties trūkumus:> Psichologas savo praktiniame darbe laikosi Lietuvos psichologų sąjungos priimto "Standartizuotų psichologinio įvertinimo metodikų reglamento";> Psichologas nustato metodų ir savo asmenybės trūkumus, besisiejančius su sprendžiamais uždaviniais, ir stengiasi kontroliuoti tuos trūkumus, kurie yra jo dispozicijoje;> Netaiko metodų, kurie netinka sprendžiamam klausimui; psichologas privalo visada apgalvoti sprendžiamų problemų ir jam žinomų metodų santykį ir parinkti tokius metodus, kurie yra labiausiai adekvatus;> Netaiko metodų, kurių nėra pakankamai teoriškai ir praktiškai įvaldęs;> Nepradeda profesinio bendravimo arba nenaudoja psichologinių metodų, jei paties psichologo emociniai veiksniai gali kliudyti profesionaliai ir etiškai dirbti su paceintu.

  • Psichologija Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Ivona
  • 8 puslapiai (2188 žodžiai)
  • Psichologijos referatai
  • Microsoft Word 24 KB
  • Psichologijos samprata (2)
    10 - 10 balsai (-ų)
Psichologijos samprata (2). (2016 m. Balandžio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/psichologijos-samprata-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:16