Psichologijos samprata


Psichologijos mokslo samprata. Psicho – siela. Mokslui yra būdinga tirti tam tikrus faktus. Specialiosios psichologijos sritys. Filosofijos mokslo dalis. Aristotelio „ Apie sielą“ – aiškino 5 jutimus regą. Psichologija kaip atskiras mokslas atsirado 1879 m. Tikrovės atspindėjimas. Psichologijos mokslo objektas. Psichika – vidiniai išgyvenimai Psichikos funkcija – padėti prisitaikyti gyviems organizmams prie kintančių egzistavimo sąlygų. Psichiniai reiškiniai psichiniai procesai. Procesai – trumpalaikiai, veikiami išorinių ir vidinių jėgų ir baigiasi jiems nutrūkus (juokas. Pasąmonė – svarbiausią pasąmonės dalį sudaro instinktai. Sąmonė – realus žmogaus ryšys su tikrove. Savimonė – savęs išskyrimas iš aplinkos.


Psicho – siela, logos – mokslas. Psichologija – tai mokslas apie mus ir santykius tarp žmonių Psichologijos žinios moderniame pasaulyje.

Mokslui yra būdinga tirti tam tikrus faktus, atrasti dėsningumus, kelti hipotezes, teorijas. Psichologijos mokslui būdingos tam tikros sąvokos, teorijos, kurios apibūdina žmogų, siekia perprasti jį, paaiškinti ar numatyti žmogaus elgesį.

Specialiosios psichologijos sritys Raidos psichologija Asmenybės psichologija Socialinė psichologija Bendravimo psichologija Klinikinė psichologija Pedagoginė psichologija Organizacinė (darbo psichologija) Vadovavimo psichologija.

Psichologija kaip atskiras mokslas atsirado 1879 m. Leipcige K.Vundo (K.Wundt) laboratorija (vidiniai veiksniai) Z.Freudo tyrinėjimai (pasąmonės tyrimai) Č.Darvino (Ch. Darvin) evoliucijos teorija (išoriniai veiksniai).

Psichiniai reiškiniai: psichiniai procesai, psichinės būsenos, psichinės savybės egzistuoja tik žmoguje. Žmogus ne tik patiria kokį nors reiškinį (mato, girdi, jaučia), bet ir supranta jo reikšmę.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 54 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (373 žodžiai)
  • Ernestas
  • Psichologijos samprata
    10 - 7 balsai (-ų)
Psichologijos samprata. (2016 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 02:59
×