Psichologijos savarankiškas darbas


Psichologijos savarankiškas darbas.

Profesija, kurią norėčiau aptarti yra sveikatingumo paslaugų vadybininkas. Šios profesijos sąvokos apibūdinimas yra toks: tai – sveikatos centro veidas, kuris užtikrina aukštą atliekamų paslaugų kokybę, aptarnavimo kokybę ir rentabilią centro veikla. Sveikatingumo vadybininkas turi ne tik gerai išmanyti atliekamas procedūras, jis taip pat turi organizuoti personalo darbą, motyvuoti juos siekiant tikslų. Taip pat, sveikatingumo vadybininkas turi mokėti bendrauti su svečiais, analizuoti ir tenkinti jų lūkesčius. Dažnai, nuo sveikatingumo vadybininko parinkto personalo, priklauso kliento sutikimo taktikos priklauso, ar klientas sugrįš, ar ne. Darbuotojas dirbdamas pasirinktą darbą ( šiuo atveju – sveikatingumo paslaugų vadybininku), turi žinoti ko siekia darbe, turi mokėti spręsti iškilusias problemas taip pat kaip bendrauti su žmonėmis. Naudodamasi Renatos Arlauskienės knyga „Psichologija“, norėčiau aptarti ir išanalizuoti, kokias psichologijos žinias ir kaip jas būtų galima pritaikyti praktinėje veikloje pagal savo pasirinktą specialybę. Taigi išsirinkau pirmąsias dešimt temų: „ASMENYBĖ. KAS TAI YRA?“, „GYVENIMO PRASMĖ“, „MOTYVACIJA“, „EMOCIJOS“, „VALIA“, „ASMENYBIŲ TIPAI“, „CHARAKTERIS“, „SUGEBĖJIMAI“, „AŠ – VAIZDAS. SAVĘS VERTINIMAS“, „ASMENYBĖS TEORIJOS“.

„GYVENIMO PRASMĖ“. Kievnienas žmogus turi žinoti savo gyvenimo prasmę, nes žinodamas prasmę jis galės siekti užsibrėžtų tikslų ir sistemingai jų siekti. Psichologas Rojus Baumeisteris nurodo keturis poreikius, kurie vaizduoja žmogaus gyvenimo prasmės modelį: prasmingam gyvenimui reikalingi tam tikri tikslai, reikalingas tvirtas vertybių supratimas, kontrolės jausmas bei reikalingas vertingumo ir reikšmingumo jausmas. Taip pat tai yra neatsiejama ir vadybininko dalis. Jis turi turėti užsibrėžtų tikslų (pvz. kopimas karjeros laiptais), suvokti savo reikalingumą ir beprasmėje situacijoje surasti prasmę, taip pat žinoti, kad savo gyvenimą jis valdo pats ir gali jį pakreipti norima linkme, nesijaustų bejėgis ir žinotų, kad daugumą situacijų galima išspręsti bei siekti pačios tinkamiausios pozicijos jam skirtoje socialinės padėties skalėje.

  • Psichologija Refleksija
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1434 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vitalija
  • Psichologijos savarankiškas darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Psichologijos savarankiškas darbas. (2016 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:24
×