Psichologijos savianalizė: asmenybės charakteristika


Psichologijos savianalizė: asmenybės charakteristika.


Psichologija – mokslas apie žmogaus elgesį ir psichikos procesus. Psichologija tiria psichikos reiškinius, jų kilmę, raidą, raiškos formą ir mechanizmus. Nors dabar populiaru remtis psichologinėmis žiniomis arba klausti psichologų patarimų žiniasklaidoje, bet kiekvienas mūsų galime laikyti save savotiškais psichologais. Kiekvienas žmogus turi individualių savybių, charakterio bruožų, kurie tam tikrais momentais padeda, o kartais gali rimtai pakenkti. Labai svarbu kokie mes esame verslo aplinkoje, kaip reaguojame į nesklandumus ar į didelius laimėjimus, kokie esame komandoje ar dirbdami vieni. Taip pat sužinosime kokie motyvai mus skatina dirbti. Savianalizėje pateiksiu kelių testų, literatūros ir kitų šaltinių apžvalga, atliktus tyrimus apie savo charakterį, temperamentą, emocijas. Šio darbo tikslas pažinti save kaip asmenybę verslo aplinkoje ir įvairiose situacijose, išanalizuoti savo unikalumą ir gebėjimus.

Įvairių poreikių patenkinimo sunkumai dažnai sukelia neigiamas emocija, nes, norint pasiekti tikslą, tenka nugalėti kliūtis ir veikti toliau. Tam reikalinga yra valia. Dažnai valia ugdoma kaip asmenybės savybė. Valia - tai toji mūsų dalis, kuri gali reguliuoti ne tik mūsų elgesio ar veiklos krypties pasirinkimą, bet ir mūsų galimybę tam tikroje situacijose ir tam tikru metu jaustis taip, kaip mums yra geriausia. Valinga veikla gali būti tiek sudėtinga, tiek paprasta. Žmogus dažnai įsisavina veiklos motyvus, priima sprendimus, numato kaip juos įgyvendins ir panašiai. Žmonėms yra būdingos įvairios valios proceso savybės, tarkim, tikslingumas – elgesio reguliavimas, nukreipimas tikslo link, savarankiškumas – galėjimas savimi pasirūpinti, laikymasis savo nuomonės, ryžtingumas – norėjimas siekti tikslo laiku, net sunkiomis aplinkybėmis, atkaklumas – mokėjimas ir įpratimas padaryti viską iki galo, tai kitaip vadinama brandumu, santūrumas ir savitvarda – įpratimas kontroliuoti ir valdyti savo elgesį, judesius, drausmingumas – savo elgesio derinimas su visuomenės taisyklėmis ir reikalavimais, drąsa ir narsumas – pasiruošimas siekti tikslo, nepaisant pavojaus gyvybei ar reputacijai.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1716 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jandra
  • Psichologijos savianalizė: asmenybės charakteristika
    10 - 2 balsai (-ų)
Psichologijos savianalizė: asmenybės charakteristika . (2019 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-savianalize-asmenybes-charakteristika.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 27 d. 13:11
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema