Psichologijos savianalzė


„ savęs link “. Iš kur aš. Kokia aš esu. Aš ir kiti.

Savęs pažinimo link labai svarbu žinoti ir suprasti IŠ KUR AS?Kaip priklausė mano vystymąsis nuo tėvų auklėjimo,kuo esu panaši į juos ir kuo skiriuosi.Didelį indėlį šiam darbui įdėjo mano mama,tėtis,sesuo pasakoję apie mūsų senelius prosenelius jų pomėgius,temperamentą.

Mama kilusi iš kaimo.Nuo pat mažens mama buvo mokoma darbštumo,pagarbos tėvams,rūpestingumo,atjautos žmonėms.Šeimoje vyravo partiarchatas.T.y. kaip buvo laikomasi nuostatos „kur vyriški darbai,juos turi atlikti vyras.Kas prie buitinių moters darbų-moteriai“.Sulaukusi mama pilnametystės pasirinko,manau,pagal jos tėvelių įskiepytas vertybes pagal savo būdą tinkančią profesiją: medicinos sesuo.Nuo pat vaikystės turiu galimybę iki šių dienų stebėti kaip mama kasdieną atiduoda savo rūpestį,nuoširdumą,atjautą žmonėms.Tai itin sunkus darbas.Mama visada man sako:kiekvieną žmogų reikia ne tik pagydyti,bet ir būti kaip psichologu:išklausyti jų gyvenimiškas bėdas,paguosti bei užjausti.Todėl kai man buvo 16 metų ir turėjau pagalvoti aipe ateitį ką noriu studijuoti ir kokią pakraipą rinktis t.y. humanitarinę ar realinę pasirinkau humanitarinę,nes mama buvo labai prieš jog norėjau bandyti sieti savo ateitį kaip ir ji su medicina.Taip pat jį mėgsta discipliną esti labai pedantiška iki šiol turi pomėgį megzti,siūti,nerti vašeliu.Tai,kas reiklauja kruopštumo.Prieštaringai vertina blogus įpročius kaip rūkymas ir alkoholis.Visada mane palaiko,kad ir kas bebūtų.Niekados nekritikuoja už blogus rezultatus studijose,o atvirkščiai-padrąsina ir palaiko sakydama jog būna gyvenime ir blogiau,čia tik maža kliūtis.

  • Psichologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1361 žodžiai)
  • Kolegija
  • Arvydas
  • Psichologijos savianalzė
    10 - 8 balsai (-ų)
Psichologijos savianalzė. (2015 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-savianalze.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 11:13
×