Psichologijos savirefleksija


Mano asmenybės portretas Kaip aš suvokiu save , savo asmenybę ir tapatybę. Aš ir pasaulis. Mano vertybės. Mano svajonės , tikslai ir planai.

Savirefleksija kas tai yra? Pagal žodynus tai gilūs susimąstymas apie kažką. Man savirefleksija tai atspindys mąstymo apie kažką. Tai puiki galimybė geriau mokytis, grįžti į senus laikus ir pagalvoti apie ateitį. Tai taip pat sugebėjimas pažvelgti į save giliau. Savirefleksija neleidžia mums sustoti. Tai yra tobulėjimo variklis, verčiantis mane geriau, kūrybiškiau dirbti kiekvieną dieną. Savirefleksija padeda suvokti save kaip asmenybę, suvokti savo vidinį pasaulį, poelgius, poreikius, galimybes ir norus. Savirefleksuodama suvokiu savo pliusus ir minusus, sustiprėju dvasiškai bei morališkai. Kai rašau savirefleksiją mane apima ramybė.

Man savirefleksija daro įtaka tobulinimo tikslo tęstinumui. Ji rodo, kad mano veiklos sritį galima nuolat tobulinti. Tobulinimas gali turėti tokį patį tikslą kaip turėjau ir praeityje. Taip pat savirefleksija turi įtaką mano tikslui konkretinti. Nekeičiant savo tikslus, juos galima kaip geriau sukonkretinti, kad galečiau laisviau žinoti ko norėčiau ateityje ir kaip tai pasieksiu. Dėka savirefleksijos galiu susimąstyti apie naujus tikslus, kuriuos galėsiu įgyvendinti kai įgyvendinsiu senus tikslus. Keldamą tikslus pasinaudoju savirefleksijos išvadomis, kurios atkreipia dėmesį į tobulinimosi tūkumus, juk dėka jos viską apmąstau. Taigi, apie savirefleksiją galima kalbėti daug ir dabar norėčiau pavaizduoti savirefleksiją savo gyvenimo, kaip aš suprantu save ir kaip dėka saveęs ir aplinkinių galėsiu kurti savo gyvenimą.

Savęs atradimas yra didelis iššūkis kiekvienam žmogui. Kas aš esu? Toks paprastas klausimas atrodo iš pradžių, o toks pasirodo nežinomas. Tai turėtų būti svarbiausias klausimas, kurį galime užduoti sau. Visų pirma, esu žmogus, gyva būtybė. Vadinasi esu protinga, mąstanti. Galiu lengvai valdyti savo protą, mintis, todėl galiu teigti, kad esu savo gyvenimo kūrėja, režisierė, valdovė. Antra vertus, esu krikščionė. Esant Bažnyčios bendruomenėje, jaučiuosi esanti krykščionybės dalelė, kuri yra susieta su Dievu. Kaip asmenybė, esu ypatinga, unikali. Juk nėra tokios kaip aš. Niekas taip pat nekalba, nevaikščioja ar miega. Niekas neturi mano šypsenos, išvaizdos. Niekas negali taip rašyti, piešti, dainuoti, šokti kaip aš. Esu tokia unikali dėka Dievo, juk jis mane tokia sukūrė. Esu asmenybė, turinti svajones, norus, tikslus,taisykles, gyvenimo nuostatas.

  • Psichologija Aprašymas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1857 žodžiai)
  • Eva
  • Psichologijos savirefleksija
    10 - 3 balsai (-ų)
Psichologijos savirefleksija. (2015 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-savirefleksija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:44
×