Psichologijos teorijos


Psichologijos teorijos. Psichologijos pradininkai. Struktūralizmas. Funkcionalizmas. Biheviorizmas. Geštaltpsichologija. Psichoanalizė (Giluminė arba. Dinaminė psichologija. Analitinė Psichologija. Individualioji psichologija. Dialektinė psichoanalizė. Humanistinė psichologija. Kognityvinė psichologija. Socialinė kognityvinė asmenybės teorija. Egzistencinė asmenybės teorija.

Biheviorizmo atstovai teigia, kad psichologijos tyrimų objektas yra elgesys.Vatsonas paskelbė pirmąją biheviorizmo programą, jog elgesys yra psichinių procesų išraiška. Bihevioristų įnašas į mokslą: buvo išplėstas psichologinių tyrimų objektas; pradėti taikyti objektyvūs tyrimo metodai, grindžiami stebimų faktų registravimu ir analize, pasitelkiant ir matematiką; daug dėmesio buvo skirta praktinių problemų sprendimui.

Jos atstovai Verthaimeris ir Kofka teigia, kad psichiką reikia tirti kaip vientisas struktūras. Ypatingas dėmesys skiriamas suvokimo bei mąstymo procesų tyrimui.

Atstovas: K.G. Jungas Jo teorija remiasi pasąmonės galia. Išskiria archetipus: Persona, Šėšėlis, Animus/Anima, Ego, Savastis. Asmenybes jis išskyrė į tris, iš dalies tarpusavyje susijusias, sistemas: Ego – aš. Tai sąmonės centras, jungiantis jausmus, mintis, atsiminimus, pojūčius, kurių dėka mes suvokiame save kaip žmogų. Asmeninė (individualioji) pasąmonė. Ją sudaro anksčiau įsisąmoninti išgyvenimai, tendencijos, siekimai, kurie buvo pamiršti. Kolektyvinė pasąmonė. Ji atspindi žmonijos evoliucijos elementus ir yra bendra visiems žmonėms.

Atstovas: Frommas Žmogaus gyvenimo tikslas įveikti egzistencinį nerimą, priklausyti pasauliuio ir sieti save su kitais bei nebūti vienišu. Nerimo įveikimo būdai: turėti ir būti.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 333 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (553 žodžiai)
  • Tomas
  • Psichologijos teorijos
    10 - 10 balsai (-ų)
Psichologijos teorijos. (2014 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-teorijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 12:05
×