Psichologijos tyrimo metodai


Psichologijos tyrimo metodai. Stebėjimas ir savistaba Apklausa (pokalbis. Stebėjimas ir savistaba. Stebėjimas – tai tikslingas objekto ar reiškinio suvokimas. Tai vienas svarbiausiu psichologijos tyrimo metodų – tikslingas suvokimas. Apklausa. Apklausa – tai. Numatę apklausos tikslą , tyrėjas parengia klausimus. (Pokalbis). Tai žodinė apklausos forma. Tyrėjas žodžiu pateikia klausimus ir fiksuoja tiriamojo atsakymus. Pokalbiai gali būti laisvi arba griežtos struktūros. Griežtos struktūros pokalbiai – kai tyrėjas užduoda iš anksto suformuluotų klausimų. (Anketa). Tikslingai parengtų klausimų, teikiančių galimybę gauti informacijos apie respondentą, rinkinys. Psichologinis eksperimentas. Jie gali būti dveji natūralus laboratorinis. Natūralus eksperimentas. Šį eksperimentą atliekame tada , kada norime tirti vaidmeninius vaikų žaidimus. Labaratorinis eksperimentas. Šis būdas atliekamas specialioje aplinkoje, specialiomis sąlygomis. Psichologijos testai. Tai standartizuotos užduotys. Psichologijos tyrimų etika. Svarbiausia nepakenkti. Tyrimo dalyviai gali laisvai pasirinkti – dalyvauti tyrime ar ne.


Stebėjimas ir savistaba Apklausa (pokalbis , anketa) Psichologinis eksperimentas Psichologijos testai Psichologijos tyrimų etika.

Tai vienas svarbiausiu psichologijos tyrimo metodų – tikslingas suvokimas, nesikišant į stebimą reiškinį ar procesą. Stebėjimui būdinga tikslas ir planas, o stebėjimo rezultatai kruopščiai filmuojami.

Numatę apklausos tikslą , tyrėjas parengia klausimus, kuriuos pateiks tiriamam asmeniui. Klausimai gali būti atviri arba uždari. Jei klausimas uždaras, tiriamasis turi pasirinkti tik vieną iš pateiktų atsakymų. Jei klausimas atviras – žmogus pats formuluoja atsakymus.

Tai žodinė apklausos forma.

Pokalbiai gali būti laisvi arba griežtos struktūros. Laisvas pokalbis – tyrėjas neturi iš anksto parengęs klausimų, jis gali juos kelti per pokalbį, atsižvelgdamas tiek į tyrimo tikslą, tiek į ankstesnius tiriamojo atsakymus.

  • MS PowerPoint 54 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (323 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Emilija
  • Psichologijos tyrimo metodai
    10 - 2 balsai (-ų)
Psichologijos tyrimo metodai. (2017 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-tyrimo-metodai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 00:52
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo