Psichologijos vadovavimo bruožų teorijos klausimai ir atsakymai


Psichologijos vadovavimo bruožų teorijos klausimai ir atsakymai.


Vadovas pasižymi specialiais bruožais kurie išskiria jį iš kitų šie bruožai sąlygoja jo galią ir autoritetą. Vadovavimas yra pagristas stabiliomis savybėmis.

Vadovu charakteristika: fizines charakteristikos, socialines situacijos supratimas ir reagavimas, intelektiniai/kognityviniai gebėjimai, asmenybės savybės, susitelkimas į užduotį, socialiniai gebėjimai.

Orientacija į darbuotojus, orientacija į darbą. Polinkis struktūruoti, atidumas, rezultatų akcentavimas, jautrumas.

Efektyviau veikia tie vadovai kurie veikia skirtingais būdais ir gali pakeisti vadovavimo stilių tinkantį situacijai.

5.Pagal vadovavimo elgesio teorijas, kas būdinga į užduotis ir į asmenį orientuotiems vadovams.

6.Kas būdinga žemo ir aukšto Mažiausiai Priimtino Bendradarbio vertinimo vadovams.

Žemo MPB vadovai efektyvus , kai situacijos kontrolė žema.aukšto MPB vadovai efektybus kai situacijos kontrolė vidutinė.

Tai mainais grįstas vadovavimo būdas. Vadovavimas reaguojant į išimtis: klaidos pastebimos ir ištaisomos. Jei viskas vyksta gerai, vadovas jokių veiksmų nesiima.

Pasyvus vadovas situacija koreguoja tik tada kai kyla problemos ir ta daro nenoriai, o aktyvus vadovas aktyviai stebi situacija aktyviai į klaidas reaguoja pats ieško klaidų.

Procesas , kurio metu lyderiai ir pasekėjai vienas kitą keičia skatina vieni kitus labiau stengtis.vadovai stengiais kad pavaldiniai isisamonintu svarbiausius grupės organizacijos prioritetus ir uždavinius. Nori sukelti jų entuziazmą skatina įsitraukti į veiklą siekia kad pasekėjams rūpėtu jų pasiekimai asmeninis tobulėjimas ir pasitenkinimas veikla.

  • Psichologija Konspektas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1078 žodžiai)
  • Kolegija
  • Modis
  • Psichologijos vadovavimo bruožų teorijos klausimai ir atsakymai
    10 - 1 balsai (-ų)
Psichologijos vadovavimo bruožų teorijos klausimai ir atsakymai. (2017 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-vadovavimo-bruozu-teorijos-klausimai-ir-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:18
×