Psichologijos žinios profesijoje


Psichologijos žinios profesijoje.


„MOTYVACIJA“. Anot Arlauskienės R. ( 2009, 29 p.) motyvacija – tai tam tikro elgesio, veiksmų, veiklos skatinimas, kurį sukelia įvairūs motyvai. Motyvu gali tapti ir mūsų interesai, įsitikinimai, vertybės, gyvenimo tikslai, nuostatos, stereotipai, emocijos ir t.t. motyvai padeda pajausti savo veiklos prasmę, dalyvauja ją kontroliuojant ir keičiant. Priklausomai nuo to, kokių motyvų skatinamas žmogus ką nors veikia, jam tos veiklos procesas arba jo rezultatai gali kelti pasitenkinimą arba, priešingai, nusivylimą. Jei žmogus dirba kokį nors darbą (ar mokosi) nejausdamas malonumo, pasitenkinimo, galima manyti motyvaciją šiai veiklai esant nepakankamą. Motyvacija yra būtina ir sveikatingumo paslaugų vadybininkui, kadangi tik būdamas motyvuotas jis sugebės efektyviau dirbti, susidoroti su kylančiomis problemomis, jas spęsti ir motyvuoti personalą. Neturėdamas motyvacijos – darbas taps rutina, slegiantis ir galbūt, keliantis depresiją. Todėl šios srities atstovams būtina rasti veikos, kuri atrodytų jam reikšminga ir asmeniškai motyvuotų, teiktų pasitenkinimą bei kurtų naujus motyvus skatinančius tobulėti.

„EMOCIJOS“. Emocijos yra mūsų gyvenimo dalis. Anot Arlauskienės R. (2009, 33 p.) emocijos yra tam tikru momentu kylantis išgyvenimas, kuris parodo, kaip žmogus vertina situaciją, susijusią su jo poreikių patenkinimu tuo metu. Todėl labai svarbu mokėti atpažinti savo emocijas ir suprasti, kokių poreikių patenkinimas ar nepatenkinimas jas sukelia. Emocijos yra mūsų gyvenimo dalis. Savo specialybėje labai svarbu kontroliuoti emocijas, stengtis neparodyti jei kažkas nepavyko, pykčio, agresijos, paniekos, baimės, įtūžio ar bjaurėjimosi tam tikromis situacijomis.

  • Psichologija Refleksija
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1411 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vitalija
  • Psichologijos žinios profesijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Psichologijos žinios profesijoje. (2016 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-zinios-profesijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:31
×