Psichologijos žinių apie psichiką ir asmenybę pritaikymo galimybės asmeniniame gyvenime ir profesinėje srityje


Psichologijos žinių apie psichiką ir asmenybę pritaikymo galimybės asmeniniame gyvenime ir profesinėje srityje. Literatūros sąrašas.


Psichologijos termine plačiai vartojamos sąvokos psichika ir asmenybė. Kaip teigia Lapė J., Navikas G. ( 2003) žmogaus psichika - tai tikrovės pažinimo ir elgsenos reguliavimo reiškinių vienovė. Kiekviename žmoguje jie sudaro integruotą visumą. Būtų neįmanoma pažinti atskirų psichikos reiškinių, jei netirtume jų tarpusavio ryšių, neaprėptume visumos, o taip pat neišsiaiškintume kas yra mūsų asmenybė. Pasak Gordono Allporto (1961) asmenybės sąvoką galime apibrėžti taip : asmenybė yra dinaminė žmogaus psichofizinių sistemų organizacija, sukurianti tam tikras konkrečiam žmogui būdingas elgesio, mąstymo ir jausmų tendencijas. Tai reiškia asmenybės sąvoka yra labai plati ir sudėtinga, apimanti fizinius ir psichologinius žmogaus ypatumus – visa tai, ką žmogus suvokia, išorines ir vidines savybes, sugebėjimus, suvokimo ir mąstymo procesus. Asmenybė jungia žmogaus psichikos procesus, elgesio bruožus, motyvus, pažinimą ir veiklą į unikalią darnią visumą. Suprantama, kad kiekviena asmenybė yra labai unikali ir skirtinga, todėl ir renkantis profesiją, kiekvienas žmogus renkasi ją pagal savo asmenybę ir asmeninius sugebėjimus. Tam turi įtakos daug veiksnių, svarbiausi yra temperamentas ir charakteris. Kiekvienas žmogus yra su savo poreikiais ir norais, ir tai priklauso koks yra žmogus. Bet kiekvienas siekia vieno ir to paties tikslo - siekti karjeros tobulėjimo savo profesinėje srityje, noras save realizuoti kiekvienai asmenybei yra labai svarbu.

Taip pat labai svarbu kalbėti apie žmogaus motyvaciją ir motyvus.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1334 žodžiai)
  • Kolegija
  • Akvile
  • Psichologijos žinių apie psichiką ir asmenybę pritaikymo galimybės asmeniniame gyvenime ir profesinėje srityje
    10 - 2 balsai (-ų)
Psichologijos žinių apie psichiką ir asmenybę pritaikymo galimybės asmeniniame gyvenime ir profesinėje srityje . (2020 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologijos-ziniu-apie-psichika-ir-asmenybe-pritaikymo-galimybes-asmeniniame-gyvenime-ir-profesineje-srityje.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 13:21
×
114 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo