Psichologinės teorijos ir jų atstovai


Psichologijos referatas. Įvadas. Emocijų samprata. Emocijas aiškinančios teorijos. Emocijų išraiška. Kognityvinė psichologija. Socialinė- kognityvinė teorija. Išvados. Literatūra.


Kognityvinį vertinimą (Ji daugiausia dėmesio skiria atminties ir mąstymo procesų tyrimams);

E - emocijos, N - poreikis, I - informacija, It - turima infor., Ir - reikalinga infor.

Kai kurios emocijos yra nukreiptos į išorę ir yra žmogaus sąveikos su socialine aplinka forma (pyktis, meilė t.t.). Kitos daugiau yra egocentriško pobūdžio ir yra atspindys to, kas vyksta žmogaus viduje (baimė, liūdesys kt.).

J. Reikovskis skiria tris faktorius, turinčius įtakos emocijų išraiškos formavimuisi:

Taip pat reaguoti į tam tikrą situaciją išmokstame pamėgdžiojimo keliu arba reaguodami į situaciją taip, kaip mums yra priimtina.

Deja, nepaisant didelių mokslininkų pastangų vis dar negalime nustatyti vienareikšmio konkrečios veido išraiškos įvertinimo, vis dar nėra nustatyta kaip kiekviena emocija atsispindi žmogaus veide. Šiandien yra aišku, kad emociniai reiškiniai yra patys dinamiškiausi žmogaus psichiniai reiškiniai. Jie greitai ir nepastebimai kinta, ir nebūtinai tai žmogus įsisąmonina.

Kognityvės psichologijos atstovai: George Miller, Bruneris, Ulrich Neisser, Jean Piaget.

Šios teorijos autoriai labiau akcentavo pažinimo procesą. Žymiausi šios psichologijos krypties atstovai yra G. Kelly ir A. Bandura.

Žmogus siekia prognozuoti ateitį. Žmogus prognozuoja dėl to, kad nori įsivaizduoti būsimą realybę – jį domina ateitis.

Išanalizavus emocijų teorinę dalį susipažinau su emocijos samprata, bruožais bei emocijų funkcijomis;

Apžvelgiau visų laikų mokslininkų atliekamus bandymus, kurie siekė atskleisti emocijų prigimtį, atrasti emocijų atsiradimo priežastis, įrodyti emocijų reikšmę žmogui bei įtaką jo gyvenimui ir vystymuisi;

Susipažinau su emocijų išraiškomis, kurios gali būti įgimtos, paveldimos ir socialiai išmokstamos bei peržvelgiau kelių psichologų darbus apie emocijų išraiškas bei įtaką joms;

Išnagrinėjus kognityvinę psichologiją ir socialinės-kognityvinės psichologijos teoriją, pateikiau šių krypčių atstovus bei jų idėjas.

ANTINIENĖ, Dalia; AUSMANIENĖ, Nomeda; JAKŠTYS, Juozas; LEKAVIČIENĖ, Rosita; LUPEIKIENĖ, Laima; MARKEVIČIENĖ, Eglė; MATULIENĖ, Gražina; PAUŽIENĖ, Eglė; TOMKEVIČIENĖ, Danguolė; VASILIAUSKAITĖ, Zita; ZAJANČKAUSKAITĖ, Loreta. Psichologija studentui. Kaunas, 2004. 260 p. ISBN 9986-13-736-5.

  • Psichologija Referatai
  • 2014 m.
  • Greta
  • 12 puslapių (2382 žodžiai)
  • Kolegija
  • Psichologijos referatai
  • Microsoft Word 52 KB
  • Psichologinės teorijos ir jų atstovai
    10 - 3 balsai (-ų)
Psichologinės teorijos ir jų atstovai. (2014 m. Gegužės 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/psichologines-teorijos-ir-ju-atstovai.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 16:14