Psichologiniai asmenybės gynybos mechanizmai, jų raiška bendravime, korekcija ir optimizavimas


Psichologiniai gynybos mechanizmai. Psichologines gynybos mechanizmai. „asmenybės gynybos mechanizmai“. Psichine gynyba. Psichologiniai mechanizmai. Psichologiniai gynybos būdai. Psichine ginyba. Psichologinis mechanizmas. Psichologijos gynybos mechanizmai. Afiliacija gynybos mechanizmai psichologija.

Pedagogikos referatas. Įvadas. Psichologiniai asmenybės gynybos mechanizmai ir raiška. Korekcija. Optimizavimas. Išvados. Literatūra. Darbo tikslas – išanalizuoti psichologinių asmenybės gynybos mechanizmus, jų raiškos galimybes. Darbo objektas – psichologiniai asmenybes gynybos mechanizmai ir raiška.


Iii k. (sp) studentė.

Temos aktualumas. Psichologai jau seniai pastebėjo, kad į grėsmę, neaiškumą ir panašias aplinkybes reaguojama labai individualiai. Yra žmonių, kurie nuolat jaučia nerimą, vidinę įtampą, prieš ką nors darydami linkę kelis kartus pasitikrinti. Šie asmenys dar vadinami aitrintojais . Jie netoleruoja netikrumo ir dėl to nuolatos intensyviai stebi aplinką, ieškodami galimų grėsmių šaltinių. Jie tarsi iš anksto stengiasi sumažinti dar neįvykusią nelaimę. Šiems žmonėms tenka analizuoti daugybę išorės signalų.

Nerimas – labai nemaloni būsena, todėl žmonės visaip stengiasi jo išvengti. Būdas, kaip mes kovojame su nerimu, vadinamas psichologine gynyba. Šia tema atlikta daugybė tyrimų, klinikinių stebėjimų. Psichologinė gynyba reiškiasi kasdien bendraujant, stengiantis savaime mažinti vidinę įtampą, atsirandančią esant neapibrėžtai situacijai. Tiesa, bendravimas yra daugialypis reiškinys. Bendravimu vadiname ir daugelį metų trunkančią draugystę, ir susirašinejimą elektroniniu paštu, ir aktoriaus pasirodymą publikai. Todel skiriamos įvairios bendravimo rušys, sudetines dalys ir aspektai. Svarbiausi tarpasmeninio bendravimo aspektai - tai tarpusavio suvokimas (socialine percepcija), keitimasis informacija (komunikacija), tarpusavio sąveika (socialine interakcija) ir santykiai (almonaitienė, 2002). Bendravime dažnai pasireiškia psichinė gynyba - tai žmogaus nesąmoningas savęs apgaudinėjimas, kuriuo siekiame išspręsti prieštaravimus tarp esamo aš ir jo neatitinkančių savo paties potraukių, norų, motyvų, minčių, asmenybės bruožų.

Psichologiniai asmenybės gynybos mechanizmai – tai yra nesąmoningai vykstantys psichologiniai procesai, kurie apsaugo asmenybę nuo nerimo, vidinių ar išorinių pavojų bei stresorių suvokimo, atsiradę kaip kompromisas grandiozinės ir tikrosios savasties konflikte (gintalaitė, 2003).

pabėgimas – tai būdas pasitraukti iš įtemptos ar neapibrėžtos padėties. Dažnai galima stebėti, kaip pašnekovas staiga keičia pokalbio temą arba išvis nutyla. Tai dar nereiškia, kad jis su jumis nesutinka. Tiesiog ši tema jam nėra iki galo aiški ir todėl jis jaučia nerimą.

blokavimas – įvairių fizinių ir psichologinių barjerų sukūrimas, kai tampa sunku bendrauti. Nepasitikintis savimi viršininkas bendrauja su pavaldiniu tik oficialiu tonu ir tik sėdėdamas už savo didžiulio stalo. Kabineto erdvė ir nenoras kalbėti paprastai tarsi pakelia jį aukščiau pašnekovo, sukuria jam išskirtines sąlygas.

  • Pedagogika Referatai
  • 2011 m.
  • Norberta
  • 11 puslapių (1393 žodžiai)
  • Universitetas
  • Pedagogikos referatai
  • Microsoft Word 24 KB
  • Psichologiniai asmenybės gynybos mechanizmai, jų raiška bendravime, korekcija ir optimizavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Psichologiniai asmenybės gynybos mechanizmai, jų raiška bendravime, korekcija ir optimizavimas. (2011 m. Rugpjūčio 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/psichologiniai-asmenybes-gynybos-mechanizmai-ju-raiska-bendravime-korekcija-ir-optimizavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 02:07