Psichologiniai manipuliacijų būdai ir jų valdymo galimybės


Psichologijos referatas. Įvadas. Žmonės manipuliatoriai. 4. Manipuliacijos atpažinimas. 6,7. Manipuliacijos gudrybės. 9. Apsiginimas nuo manipuliacijos. 11. Psichologinės manipuliacijos situacijos aprašymas ir analizė. Informaciniai šaltiniai.


Taigi šiame darbe bus aptarti visi psichologiniai manipuliacijų būdai ir jų valdymo galimybės. Peržvelgtos manipuliacijų situacijos, manipuliatorių tikslai bei veiksmai.

Išanalizuoti manipuliacijas tarpasmeniniame bendravime ir taikyti konstruktyvius jų valdymo būdus, panaudojant efektyvaus verbalinio ir neverbalinio bendravimo bei bendradarbiavimo principus.

Skirtumai ir panašumai tarp manipuliacijos,bei psichologinio spaudimo yra labai menki. Dažniausiai išryškėja toks dalykas, kad sąvokos „manipuliacija“ bei „psichologinis spaudimas“ daug kur suvienodinamos ir didelio skirtumo tarp jų nesimato.

Direktorė prašo savo darbuotojos dirbti savaitgalį vietoi jos. Pirmu atveju darbuotoja pasiduoda manipuliacijai ir sutinka, o antru atveju nesutinka. 

Neverbalinė dalyvių elgsena:Veido išraiška, akių kontakto ypatumai, kūno poza, gestai, prisilietimai, erdvės panaudojimas, balso ypatumai (tempas, stiprumas, tonas)

 Laiminga, nes pasiėkė savo tikslą. Stengėsi išlaikyti akių kontaktą, liėtė darbo dokumentus norėdama pabrėžti pokalbio tikslą, balsas buvo maloniai griežtas.

 Nuliūdusi, nes savaitgalį turės dirbti, vendė akių kontakto, sedėjo įsitempusi, rankas gniaužė į kumštį, iš jaudulio drebėjo balsas.

 Emocinė reakcija - liūdna, nes nenorėjo dirbti savaitgalį, tačiau paveikta manipuliacijos turės atlikti papildomus darbus.

Direktorė norėjo parodyti, kad visas darbas turėjo būti atliktas darbuotojų ir ji tai privalo atlikti savaitgalį.

 Nusivylusi, nes nepasisekė pasiekti savo tikslo. Stengėsi išlaikyti akių kontaktą, liėtė darbo dokumentus norėdama pabrėžti pokalbio tikslą, balsas buvo maloniai griežtas.

 Laiminga, nes turės laisvą savaitgalį. Nevengė akių kontakto, balsas buvo nepakitęs.

  • Psichologija Referatai
  • 2015 m.
  • Jūratė
  • 15 puslapių (2379 žodžiai)
  • Kolegija
  • Psichologijos referatai
  • Microsoft Word 39 KB
  • Psichologiniai manipuliacijų būdai ir jų valdymo galimybės
    10 - 10 balsai (-ų)
Psichologiniai manipuliacijų būdai ir jų valdymo galimybės. (2015 m. Balandžio 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/psichologiniai-manipuliaciju-budai-ir-ju-valdymo-galimybes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:22