Psichologiniai muzikinio vaikų ugdymo aspektai


Psichologiniai vaikų muzikinio ugdymo aspektai. Įvadas. Išvados. Įvadas. Literatūros sąrašas. Straipsniai.


Muzika, kaip ir kiti menai, žmogaus išsimokslinimui ir egzistencijai yra ne mažiau svarbūs nei kalba ar gebėjimas atlikti matematines operacijas. Būtent muzikos pagalba vaikai gali pažvelgti ne tik į savo, bet ir į kitų vidinį pasaulį, į patį gyvenimą. Muzika gali padėti vaikams lavinti ir puoselėti savo fantaziją, nesugadintą kūrybiškumą. Tik suprasdamas muziką vaikas išmoks ją vertinti, pats ją atliks, o ateityje gal ir kurs. Tokia patirtis tik praturtins jo gyvenimą, na o muzikos dėka mūsų pasaulyje bus daugiau kūrybiškų, savo emocijas valdančių ir jausmus atpažįstančių žmonių. Žmonių, kurie ir į iškylančius sunkumus žvelgs šiek tiek kitaip.

Kaip muzika susijusi su psichologija? Į šį klausimą atsakyčiau – “Tiesiogiai”. Visi gerai pamename “psichologijos “ termino paaiškinimą – “mokslas apie sielą”. Muzika – mūsų sielos kalba, jos dėka dažnas mūsų išreiškiame savo jausmus, nuotaiką, emocijas. Muzika ne tik mūsų sielos atspindys, bet ir labai stiprus veiksnys mūsų sąmonei ir pasąmonei. Taigi, muzikos ir psichologijos ryšys yra nenuginčijamas.

Muzika – puikus įrankis ne tik emociniam žmogaus formavimui, bet ir sielos žaizdų vaistas, savotiška pirmoji pagalba tuomet, kai skauda ne fizinį kūną, o tai, ko negalime apčiuopti ar paliesti.

Pabandykime pažvelgti, kaip muzika veikia mažą žmogutį nuo pat pradžių pradžios – kai tik užsimezga nauja gyvybė.

Lietuvos Ankstyvojo Muzikinio Ugdymo Asociacija (AMUA) vienija muzikus, gydytojus, psichologus ir jaunas šeimas. Šios asociacijos prezidentė – A. Kerulytė–Morkūnienė, Lietuvos muzikos akademijos muzikos pedagogikos katedros magistrė, ankstyvojo muzikinio ugdymo grupių Vilniuje ir Kaune vadovė.

Nuo pat nėštumo pradžios šios grupės savo veikla ugdo moters pasitikėjimą savimi, padeda jai užmegzti ryšį su dar negimusiu vaikeliu, ryšį, kurio svarba labai išryškėja vaikui augant.

Nėščiosios sveikatai muzika labai svarbi. Ji užkerta kelią stresui bei su juo susijusioms pasekmėms. Įrodyta, kad dar negimęs kūdikis jaučia motinos širdies plakimą, jos balsą ir reaguoja į jį. Ramiai plakančios motinos širdies ritmas jį ramina. Motinos girdima ar atliekama muzika (turimas omeny dainavimas) vaiką ramina, vienokiais galima veikti kūdikio širdies funkcijas, kitokiais - kvėpavimą ir t.t.

Šis metodas palyginti naujas Vakarų pasaulyje, tačiau jo ištakos randamos senųjų tautų kultūrose. Bet kam gi dairytis į kitas tautas? Seniau ir Lietuvoje besilaukianti moteris buvo apgaubta įvairių paslapčių ir draudimų. Tikėta, jog šis laikotarpis yra ypatingas ne tik motinai, bet ir vaikui, kuris ateina į šį pasaulį. Galbūt todėl tiek daug švelnumo mūsų senolių lopšinėse.

  • Muzika Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2331 žodžiai)
  • Ina
  • Psichologiniai muzikinio vaikų ugdymo aspektai
    10 - 6 balsai (-ų)
Psichologiniai muzikinio vaikų ugdymo aspektai. (2016 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologiniai-muzikinio-vaiku-ugdymo-aspektai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 17:03
×