Psichologinis savęs analizavimas


Įvadas. Savęs analizavimas. Testas „Asmenybės savybės“. Testas „Namas“. Testas „Savęs vertinimas“. Užduotis „Pokalbio stebėjimas“ ir „Žodinė komunikacija. Savianalizė. Išvados.

Darbo tikslas – apibūdinti ir išanalizuoti save, remiantis atliktų testų, užduočių gautais rezultatais ir parašyti savianalizę, pasirenkant vieną temą iš duotų temų sąrašo

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti atliktus testus.

Padaryti savianalizę.

Projektinį darbą sudaro dvi dalys. Pirmoje dalyje pateikiau savęs analizivimą, pagal gautus rezultatus, kuriuos gavau atlikus psichologinius testus ir padarytas užduotis. Antroje dalyje pateikta savianalizė klausimu „Ko tikitės iš savo gyvenimo?“.

Testas „Asmenines savybės“ yra asmens savybių, bruožų ar kitokių ypatybių atskleidimas taikant psichologinį testą bei analizuojant gaustus rezultatus.

Atlikusi šį testą nieko naujo apie save nesužinojau, visos šio testo atšakos apibūdino mane gan tiksliai. Uždarumo ir polinkio bendrauti patikrinime gavau tokius rezultatus: Esu linkusi bendrauti, atvira, nuoširdi, geros širdies. Visi šitie atsakymai gerai apibūdina mano vidų. Esu linkusi bendrauti, kartais esu gan uždaro būdo, bet tai priklauso nuo žmonių su kuriais esu. Jei esu su draugais ar pačiais artimiausiais žmonėmis ar tiesiog būnu geros nuotaikos, bendrauju nevaržomai būnu atvira, iki tam tikro lygio. Niekam visiškai neatsiskleidžiu arba tiesiog dar nesutikau tokio žmogaus kuriam viską patikėčiau. Galbūt tai reiškia nesaugumą, bet tai, mano manymu, yra tik todėl, kad esu dar pakankamai jauna, kartais neužtikrinta savo sprendimais ar nežinanti ko noriu. Kita savybė, kuria, manau, kad pasižymiu – nuoširdumas. Puikiai prisimenu, kai dar pradinėse klasėse mokytoja man sakė, kad esu labai nuoširdi mergaitė. Visuomet ir stengiuosi tokia būti, nors tai ir nėra labai apibrėžtas dalykas. Tiesiog stengiuosi būti supratinga, padedanti, patarianti ar tiesiog būti gera drauge, dukra ar žmogumi.

Kita šio testo atšaka – praktiškumas ir sąžiningumas. Esu praktiška ir sąžininga. Nelabai ir tikėjausi kitokio atsakymo, manau, jog mes visi esame gan praktiški ir sąžiningi, ne išimtis esu ir aš. Mano praktiškumas yra nulemtas to, kad esu svarstyklės ir daug svarstau gyvenime. Gerai ir nuosekliai viską apsvarstau, kol nusprendžiu ką man daryti, nesvarbu kas tai būtų, ar pirkiniai parduotuvėje, ar studijų klausimas. Žinoma, kartais elgiuos ir spontaniškai, bet dažnai bijau pasekmių su kuriomis, bijau, kad galiu nesusitvarkyti, todėl visada stengiuosi galvoti, o ne tiesiog daryti ir viskas.

Emocinis pastovumas. Šios atšakos atsakymais nesu nustebina, nes puikiai žinau, kad esu jautri, kartais nepastovios nuotaikos. Kartais mane lengva pravirkdyti, o kita akimirką jau galiu juoktis iš visko. Kartais pati negaliu suvaldyti savo jautrumo, jis tiesiog veržiasi iš manęs ir kitų žodžiai tik pablogina situaciją. Tuo metu į viską žiūriu labai pesimistiškai, viską piešiu tik juodomis spalvomis, nors viską pajėgiu sutvarkyti, nors sakiau, kad aš nevykusi ir panašiai. Manau, kad tas jautrumas nėra gera savybė, norėčiau būti ne tokia jautri, bet manau, kad tai po truputi mažėja, nors ir pasitaiko duobių. Kartais per daug kreipiu dėmesį į kitus dalykus, žmones, ar jų nuomonę ir tai veikia mane. Norėčiau mažiau kreipti dėmesį į tai, nes žinau, jog tai gali mane nuliūdinti, be priežasties net ir linksmiausią dieną.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (3311 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rinalda
  • Psichologinis savęs analizavimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Psichologinis savęs analizavimas. (2015 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologinis-saves-analizavimas.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 27 d. 10:41
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!