Psichologinis smurtas prieš moteris


Psichologinis smurtas prieš moterį. Pastovi kritika. Psichologai bando surasti dėsningumą, kodėl žmogus pradeda naudoti psichologinį smurtą. Riba tarp eilinio mylimųjų ginčo bei smurtautojo ir aukos santykių pradžios. Normalus, tradicinis konfliktas. Tikriausiai kiekvienas turi ir aukos, ir agresoriaus savybių. Galima rasti tam tikrų dėsningumų kodėl moterys nieko nekeičia ir labai daug metų gyvena su smurtaujančiu sutuoktiniu. Psichologinio smurto situacijose universalaus recepto visiems atvejams nėra. Svarbiausias momentas dar iki santuokos ir įsipareigojimų. Informacijos šaltiniai.

Psichologinis smurtas – tai kai vyras, draugas, ar kitas žmogus žemina jus kitų akivaizdoje, apsivardžiuoja, tyčiojasi, šantažuoja, įžeidinėja, verčia elgtis taip kaip jūs nenorite, grasina jums arba jūsų vaikams, nuolatos kritikuoja, priskiria jums kaltę, draudžia susitikti su draugais, bendrauti su artimaisiais, kontroliuoja, kaip jūs rengiatės, naudojate makiažą. Psichologinis smurtas dažniausiai pasireiškia:

Svarbiausias momentas dar iki santuokos ir įsipareigojimų – atidžiai stebėti,  kaip partneris išgyvena psichologiškai sunkias, stresines ir konfliktines situacijas.  Jei emocinė išraiška yra audringa, nors ir be smurto apraiškų, tai gali byloti apie agresiją ateityje. Jei draugą reikia nuolat raminti ir saugoti ar teisinti prieš kitus dėl jo emocijų protrūkių, tikrai nemaža tikimybė, kad ateityje tokios galios nebeteksite ir  būsite atpirkimo ožiu. Dažniausiai smurto apraiškas galima pastebėti pačioje pradžioje, o ir pažaboti jas tampa lengviau. Pavyzdžiui, jei stresinėje situacijoje žmogus meta puodelį į sieną, tai tikrai yra didelė galimybė ateityje puodeliui skristi ir į partnerį. Svarbu įsimylėjimo ir „rožinių akinukų“ periode buti budriam ir kiek įmanoma blaiviau vertinti situaciją.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1612 žodžiai)
  • Sandra
  • Psichologinis smurtas prieš moteris
    10 - 5 balsai (-ų)
Psichologinis smurtas prieš moteris. (2015 m. Rugsėjo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologinis-smurtas-pries-moteris.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:08
×