Psichologo ir socialinio darbuotojo darbo funkcjos ir paskirtys


Psichologo ir socialinio darbuotojo darbo funkcjos ir paskirtys. Psichologo ir socialinio darbuotojo darbo fukcijos ir paskirtys. Bendradarbiavimo poreikis ir jo realybės analizė.

Psichologo ir socialinio darbuotojas – tai dvi, panašios, kartu labai maišomos, ir viena nuo kitos sunkiai atsiejamos sąvokos. Nors ir ne visi žmonės tiksliai žino, ką daro vienas ir kitas specialistas, tačiau, dažnai iš kiekvieno tikimasi tiek psichologo, tiek socialinio darbuotojo paslaugų suteikimo.

1992m. Lietuvoje nebuvo nei vieno žmogaus, kuris galėtų prisistatyti, kaip socialinis darbuotojas, o jau 2000m. buvo 825 diplomuoti šios srities specialistai. Psichologija taip išgyvena savo srities rengimo bumą.

Šio rašto darbo tikslas aptarti tiek psichologo, tiek socialinio darbuotojo darbo funkcijas ir paskirtis, bei aptarti jų bendradarbiavimo svarbą.

Taigi socialinio darbo profesionalas privalo turėti praktinių įgūdžių, vertybių sistemą bei plačią teorinių žinių bazę, kurią reikia derinti praktiniame darbe. Pasak J. Kairio (2001), mūsų šalyje gausu socialinių problemų, ir socialiniam darbuotojui tenka tuo pačiu metu dirbti daugelyje lygmenų:

Egzistuota dvi pagrindinės kompetencijų grupės, (1) tos, kurios susijusios su psichologiniu profesinės praktikos proceso turiniu (pirminės kompetencijos) ir (2) tos, kurios įgalina psichologą praktiką efektyviai teikti savo paslaugas (įgalinančios kompetencijos). Pirminės kompetencijos yra unikalios savo turiniu, žiniomis ir įgūdžiais, reikalingais jų įgyvendinimui, bei tinkančios tik psichologo profesijai. Įgalinančios kompetencijos yra bendros su kitomis profesijomis ir paslaugų teikėjais. Abi, tiek pirminės, tiek įgalinančios kompetencijos, yra esminės, teikiant profesionalias paslaugas.

Toliau kalbant apie psichologo darbo funkcijas ir paskirtys, su psichologijos studijomis nesusipažinę žmonės, ar tiesiog neturintys tiesioginės patirties, dažnai maišo psichologo, psichiatro ir psichoterapeuto darbo funkcijas.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1325 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edgaras
  • Psichologo ir socialinio darbuotojo darbo funkcjos ir paskirtys
    10 - 7 balsai (-ų)
Psichologo ir socialinio darbuotojo darbo funkcjos ir paskirtys. (2016 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichologo-ir-socialinio-darbuotojo-darbo-funkcjos-ir-paskirtys.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 09:31
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo