Psichosocialinis rizikos veiksnys pasireiškiantis socialinio darbo vietoje


Įvadas. Profesinės rizikos vertinimo pagrindai. Socialinio darbo rizikos veiksniai. Fiziniai streso simptomai. Emociniai simptomai ir stresą liudijantys elgsenos požymiai. Profilaktika. Prevencijos priemonės užkertant rizikos veiksniams. Pagalbos priemonės. Psichologinis konsultavimas. Gili relaksacija. Autogeninė treniruotė. Supervizija. (Profesinių santykių konsultavimasNuolatinis savęs tobulinimas. Darbas komandoje. Išvada. Literatūros sąrašas.

Apibendrinat galime, teigti, kad demokratinėje valstybėje žmogus turi prigimtinę ir konstitucinę teisę laisvai pasirinkti darbą bei verslą, turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas. Europiniuose ir kai kuriuose nacionaliniuose šaltiniuose pastebėta, kad jauni darbuotojai dažniausiai susiduria su rizikos veiksniais darbe: triukšmu, karščiu ir šalčiu, vibracija, darbu su pavojingais medžiagomis ir kt. Socialinio darbo ir socialinių paslaugų sritis, kurioje dirba socialiniai darbuotojai, priskiriami prie didesnės profesinės rizikos sričių. Nepaisant profesijos naujumo, Lietuvoje taip pat yra priimta nemažai teisės aktų, tiesiogiai ar netiesiogiai turinčių užtikrinti socialinių darbuotojų apsaugą nuo neigiamos darbo aplinkos, profesinės rizikos veiksnių poreikio. Pagrindinės socialiniame darbe galimi rizikos veiksniai tai ergonominiai, fiziniai, ypatingai psichosocialiniais veiksniais.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (2846 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • Psichosocialinis rizikos veiksnys pasireiškiantis socialinio darbo vietoje
    10 - 9 balsai (-ų)
Psichosocialinis rizikos veiksnys pasireiškiantis socialinio darbo vietoje. (2014 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichosocialinis-rizikos-veiksnys-pasireiskiantis-socialinio-darbo-vietoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 22:16
×