Psichosocialinis teorinis modelis


Psichosocialinis modelis. Psichosocialinis socialinio darbo modelis. Psichosocialinis savoka. Kas yra psichosocialinis. Care psychosocialinis modelis lietuvoje. Kas yra teorinio modelio taikymas. Teorinio modelio pavyzdys. Referatas socialinio darbo teorija. Socialinio darbo teorijos referatas. Psichosocialinis saugumas.

Įvadas. Bendra socialinių darbo teorinių modelių apžvalga. Psichosocialinis modelis. Išvados. Literatūra. Psichosocialinis socialinio darbo teorijos modelis yra vienas iš kelių socialinio darbo teorijos modelių, kurio šaltinis florence hollis, kolumbijos socialinio darbo mokykla,. Išsirutuliojo iš tradicinio darbo atvejo tyrimo ketvirtajame dešimtmetyje. Žymiausi atstovai c. G. Jung, z. Freudas, e. Eriksonas. Taikoma dirbant su individais, kurie turi emocinių sutrikimų, baimių, patyrę seksualinį išnaudojimą, pastoviai jaučiantys nerimą. Dirbama su grupėmis, pasidalijama savo išgyvenimais. Taip pat su motyvuotais, kalbėti linkusiais klientais norinčiais dalyvauti ilgalaikiame procese, norinčiais pažinti ir analizuoti save. Žmogaus psichika yra vienas iš sudėtingiausių žmogaus nervinės sistemo dalių. Apimanti elgesį, mintį, asmenybę.

Psichosocialinis socialinio darbo teorijos modelis yra vienas iš kelių socialinio darbo teorijos modelių, kurio šaltinis florence hollis, kolumbijos socialinio darbo mokykla. Žymiausi atstovai c. G. Jung, z. Freudas, e. Eriksonas. Apimanti elgesį, mintį, asmenybę.

Darbo tikslas aprašyti psichosocialinį modelį, kanagi socialinis darbuotojas turi išmanyti įvairius teorinius modelius, kuriuos galėtų taikyti tiek atliekant empirinius tyrimus, tiek ir sprendžiant kliento/-ų problemas ir adekvačiai kliento situacijai parenkant teorinį modelį.

Siekiant šio tikslo buvo iškelti tokie uždaviniai: išnagrinėti mokslinę literatūra, aprašyti dažniausiai naudojamus socialinės praktikos teorinius modelius to pasekoje išskirti pa kiekvienas teorinis modelis turi savo požiūrį į klientą, problemą ir problemos sprendimą. Socialinis darbuotojas gali sujungti netgi prieštaringas teorijas į sintetinį problemos sprendimo modelį. Išeitis iš teorinio chaoso – socialinio darbuotojo gebėjimas iškelti konkrečius tikslus ir remtis konkrečia situacija bei socialinio darbo teorijos srities erudicija ir meistriškumu.

Socialinio darbo teorija tiria ne tuos bendrus socialinio vystymosi dėsnius, kuriuos tiria socialinė filosofija ar sociologija, bet tuos specifinius dėsnius, kurie susiję su socialiai pažeidžiamų gyventojų socialiniu saugumu.

Socialinio darbo teorija tyrinėja ne tuos specifinius dėsnius, kuriuos nustato kokia nors mokslo šaka – socialinė psichologija, socialinė pedagogika, socialinė medicina, socialinė teisė, o tuos bendrus dėsnius, kurie apibūdina tarpdisciplininį požiūrį į asmenybės, socialinių grupių ir bendrijų saugumą ir užtikrina optimalią žmogaus sąveiką su jo socialine ir ekologine aplinka.

Socialinio darbo teorijų centre – individo ir socialinių grupių tyrimas, taip pat adaptacijos, socialinės reabilitacijos ir žmogaus socialinio funkcionavimo mechanizmai . (bagdonas, 2007).

socialinio darbo metodologinis pagrindas – socialinio darbo modeliai, kurie pagrindžia asmens teorinę raidą bei perspektyvas, numato socialinių reiškinių bei problemų analizavimo ir praktinio sprendimo galimybes.

Socialinis darbas su pacientais – nauja bei mažai ištyrinėta darbo sritis, tad pacientų gydymo bei adaptacijos procese socialiniai darbuotojai savo darbe integruoja darbo modelius naudojamus įvairialypiame socialiniame darbe ir su kitais socialinių problemų turinčiais klientais.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2109 žodžiai)
  • Universitetas
  • Norberta
  • Psichosocialinis teorinis modelis
    10 - 1 balsai (-ų)
Psichosocialinis teorinis modelis. (2011 m. Rugpjūčio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichosocialinis-teorinis-modelis.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 24 d. 22:07
×