Psichoterapija sutrikimai


Sąvimonė ir sąmoningumas. Saugumo jausmas. Meilė ir prieraišumas. Instinktyvių poreikių patenkinimas. Produktyvumas ir laimingumas. Vidinė ramybė ir darna. Kentėjimas , kančia. Aplinkinių trikdymas. Moralinių standartų ir vertybių pažeidimas.


1. Seniau psichikos sutrikimai buvo suprantami kaip demonų arba piktų dvasių apsėdimas, kaip kas nors mistiško ar antgamtiško. Taigi ir būdai "gydyti" žmones buvo atitinkami: dvasias ir demonus mėgino išvarinėti užkalbėjimais, pasitelkus dvasininkus, verčiant "apsėstuosius" badauti, plakant juos rykštėmis ar nardinant į ledinį vandenį. Dažniausiai keistai besielgiančius žmones izoliuodavo nuo aplinkos. XVIa. pirmą kartą įsteigta psichiatrijos ligoninė, kurioje psichikos sutrikimų turintys žmonės būdavo prirakinami grandinėmis arba laikomi narvuose.

2. Sąvimonė ir sąmoningumas - suvokia ir įsisąmonina savo norus, troškimus, motyvus, siekius, jausmus, geba analizuoti savo poelgius bei juos vertinti.

Savigarba - jaučia save kitų žmonių atžvilgiu, socialinėje aplinkoje, įvertina savo gebėjimus ir galimybes

Saugumo jausmas - geba išreikšti save ir įgyvendinti savo gebėjimus, geba nepaklusti daugumos nuomonei

Vidinė ramybė ir darna - kaip priešingybė nuolatiniam nerimui, įtampai, dideliam jautrumui.

Netradiciškumas - ar žmogus patiria ir suvokia pojūčius kaip gerokai stipresnius nei kiti, ar interpretuoja visiškai kitaip.

Aplinkinių trikdymas - ar žmogaus elgesys yra sunkiai pakeliamas, trikdantis, verčiantis jaustis nepatogiai.

  • Psichologija Konspektas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (740 žodžiai)
  • Kkk
  • Psichoterapija sutrikimai
    10 - 6 balsai (-ų)
Psichoterapija sutrikimai. (2016 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichoterapija-sutrikimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 16:03
×