Psichotropinėms medžiagoms - NE


Psichotropinėms medžiagoms - NE. Sąvokos. Psichotropinės medžiagos – cheminės medžiagos. Narkotinės medžiagos egzistavo visais laikais bei daugelyje kultūrų. Istorija. Psichiką veikiančios medžiagos apima ne tik narkotikus. Psichoaktyviosios medžiagos. Tai į Lietuvos. Narkotinės ir prichotropinės medžiagos. Kad medžiaga būtų pripažinta narkotiku. Medžiagos pripažinimas narkotiku. Pagal Tarptautinę ligų klasifikaciją psichoaktyviosios bei sukeliančios fizinę ar psichologinę priklausomybę medžiagos yra alkoholis. Klasifikacija. Išvardytos medžiagos klasifikuojamos pagal jų žalingą poveikį žmogaus sveikatai. Toks psichiką veikiančių medžiagų suskirstymas paprastai naudojamas medicinoje. Skiriamos trys pagrindinės psichiką veikiančių medžiagų grupės Slopinančiosios. Tai tokios medžiagos, kurios slopina centrinę nervų sistemą. Tai tokios medžiagos, kurios centrinę nervų sistemą veikia stimuliuojamai. Stimuliuojančios nervų sistemą. Tai medžiagos, galinčios paveikti pojūčius. Haliucinogenai. Narkomanijos priežasčių buvo pradėta ieškoti XIX a. Vartojimo priežastys. Galimos priežastys Socialinis atstūmimas - žmogus negali įsitraukti į socialinį. Grėsmes, kylančias dėl visų rūšių narkotikų vartojimo Nelaimingi atsitikimai. Vartojimo pasekmės. Psichotropinių medžiagų vartojimo padariniai.

Narkotinės medžiagos egzistavo visais laikais bei daugelyje kultūrų, tačiau gyvenimas šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame vis dažniau pastebimas sparčiai augantis susvetimėjimas, individualizmas privertė žmones naudoti medžiagas, skatinančias sąmonės būsenos pokyčius. XX a. viduryje į rūkymą, alkoholio ir narkotikų vartojimą buvo žiūrėta kaip į skirtingas problemas, tačiau dabartiniai mokslininkai pripažįsta, kad priklausomybės turi daug bendrų bruožų: pradedant panašiomis atsiradimo priežastimis, eiga ir net gydymo principais.

Toks psichiką veikiančių medžiagų suskirstymas paprastai naudojamas medicinoje, o praktikoje narkotikai dažniau skirstomi paprasčiau, t. y. pagal poveikį centrinei nervų sistemai.

Tai tokios medžiagos, kurios slopina centrinę nervų sistemą, daro ją mažiau veiklią. Prie šios grupės priskiriama: opiatai (opiumas, heroinas, morfijus), raminamieji ir migdomieji vaistai, alkoholis. Vieni skausmą malšina labai smarkiai, bet trumpam, kiti malšina silpnai, bet gerai malšina nuolatinius, ilgalaikius skausmus. Vieni sukelia silpną euforiją, kiti šimtus kartų stipresnę. Migdomuosius ir raminamuosius vaistus paprastai gydytojas skiria ligoniams, kuriuos kankina nemiga, kurie turi rimtų asmeninių problemų. Šiuos preparatus vartoja beveik visi narkomanai. Pastaruoju metu benzodiazepinus su alumi ar kitokiu alkoholiu pradėjo vartoti paaugliai, kad padidintų ekstazės pojūtį. Ilgalaikis slopinančiųjų medžiagų vartojimas dažniausiai sukelia: impotenciją, vidurių užkietėjimą, perdozavimą, infekcines ligas, fizinį ir psichinį išsekimą, trofines opas, galūnių gangreną, sepsį.

Narkomanijos priežasčių buvo pradėta ieškoti XIX a. viduryje, tačiau iki šiol bendra koncepcija nėra suformuluota.

  • MS PowerPoint 1521 KB
  • 2016 m.
  • 26 puslapiai (938 žodžiai)
  • Saule319
  • Psichotropinėms medžiagoms - NE
    10 - 6 balsai (-ų)
Psichotropinėms medžiagoms - NE. (2014 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/psichotropinems-medziagoms---ne.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 17:32
×