Pulsoksimetrija


Įvadas. Pulsoksimetrija. Pulsoksimetras. Pulsoksimetrų tipai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Neinvazinė pulsoksimetrija atliekama standartinėse kūno vietose – ant piršto ar ausies spenelio. Ji matuoja, kaip pro odą praleidžiamos dviejųilgių bangos (660 ir 940 nm), skleidžiamos šviesos diodo ir atitinkančios oksigenuotą ir neoksigenuotą hemoglobiną. Nors dažniausiai pulsoksimetrija gerai koreliuoja su arterinio kraujo dujų tyrimu, galimi netikslumai dėl methemoglobino, bilirubino padidėjusios koncentracijos kraujyje, rūkantiesiems – dėl susidariusio karboksihemoglobino, dėl tamsaus odos pigmento, dėl odos sustorėjimo ar nelygumų, dėl rankos judesių.

Mobilus ant piršto uždedamas pulsoksimetras, kuris greitai ir tiksliai padeda nustatyti deguonies kiekį kraujyje ir pulso dažnį. Šis aparatas maitinamas AA elementais, todel galima naudoti ir lauke.

Stacionarus pulsoksimetras, kuris stebi ir įrašo deguonies kiekį kraujyje istorija. Dažniausiai jie yra sujungiami su deguonies koncentratoriais, kad palaikyti reikiama deguonies kiekį paciento kraujyje. Stacionarų pulsoksimetrą sudaro dvi pagrindinės dalys: daviklis ir monitorius. Daviklis būna dvieju rūšių: gaubiantis ir negaubiantis pirštą.

  • Microsoft Word 567 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1105 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donce
  • Pulsoksimetrija
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pulsoksimetrija. (2015 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/pulsoksimetrija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 07:43
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo