Purškimo kameros ir jų naudojimas


Darbo tikslas. Apdaila purškimu. Fakelo suformavimas. Pneumatinis purškimas. Rankinės dažų purškimo sistemos. Purškimo kameros. Dažu spaudimo bakas. Purškimo slėgis. Beoris dažymas. Išvados. Literatūra.


Viena iš sąlygų, apsprendžiančių padengimo kokybę ir minimalius nuostolius dėl rūko susidarymo – teisingo, optimalaus purškimo režimo parinkimas. Jo pagrindiniai parametrai yra: purkštuvo angos skersmuo, slėgis į apdailos medžiagą, atstumas nuo purkštuvo galvutės iki apdailinamo paviršiaus, rūko susidarymo nuostoliai. Šie parametrai priklauso nuo purkštuvo masės.

Galvutė, vožtuvas ir adata purkštuvuose gali būti keičiami. Dirbant visais purkštuvais, galima gauti plokščią ir apvalų fakelą, pakeičiant galvutę. Ant skydinių detalių paviršiaus apdailos medžiaga išpurškiama plokščiu fakelu, ant smulkių detalių, grotelinių gaminių ir kraštų apvaliu fakelu.

Brangūs įrenginiai (purškimo kabinos, dažų spaudimo bakai, apdailos medžiagų šildymo įrenginiai)

Apdailos medžiagų sunaudojimas pneumatinio purškimo būdu priklauso nuo šių faktorių:

Geriausias rezultatas pasiekiamas purškimo kameroje. Purškimo kameros paskirtis – pagerinti darbo vietų sanitarines salygas t.y. iš darbo vietos pašalinti lakius tirpiklius ir apdailos medžiagos daleles. Kameros gali būti su sausais ir drėgnais filtrais.

Purškimo kameros naudojamos apdailos medžiagų užpurškimui ir purškimo metu susidarančių lakų dalelių surinkimui ir nusiurbimui. Kameros turi užtikrinti lakių elementų surinkimą, kad jie nepatektų į aplinką. Kameros būna nepraeinamo tipo, kai gaminys pakraunamas ir iškraunamas pro vieną ir tą pačią angą ir praeinamo tipo, kai gaminys pakraunamas pro vieną, o iškraunamas pro kitą, angą. Priklausomai nuo gabaritinių gaminio matmenų kameros skirstomos į mažagabaritines, vidutines ir stambiagabaritines.

  • Microsoft Word 339 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1293 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Purškimo kameros ir jų naudojimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Purškimo kameros ir jų naudojimas. (2019 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/purskimo-kameros-ir-ju-naudojimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 18:42
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo