Pusašio remontas


Įvadas. Teorinė dalis. Remontuojamo gaminio konstrukcinių ir technologinių charakteristikų analize. Tipinių defektų ir jų remonto technologijų analizė. Remonto technologinės įrangos analizė. Technologinė dalis. Remonto organizavimo metodo parinkimas. Remonto technologinės įrangos parinkimas. Gaminio remonto technologijos sudarymas. Darbo sauga ir ekologija. Išvados. Literatūra.


Automobilio pusašis jungiasi su šarnyrais išdrožiniais sujungimais. Mano projektuojamo pusašio išdrožinaii sujungimai yra stačiakampiai. Tai plačiausiai naudojamos išdrožos mašinų gamyboje. Jų matmenys yra standartizuoti. Standarte yra trys numatytos rušys: lengva, vidutine, sunki. Pereinant iš lengvos prie vidutinės ar iš vidutinės prie sunkios, esant tam pačiam vidiniui skersmeniui d didėja išorinis skersmuo D ir išdrožų skaičius z, dėl ko padidėja perduodamas sukimo momentas.

Stačiakampės išdrožos. a-kaip matuojamas d-vididnis skersmuo,b-išorinis skersmuo D, c-išdrožos plotas.

Pusašio išdrožos susidėvi kai: būna lenktas pusašis, tuomert jau reikia keist nauja pusaši, neteisingas sumontuotas pusašis į granatas tuomet greitai nusidevi. Išdrožų tepimui yra naudojamas specialus tepalas aukštos kokybės HMP tepalas.

Automobilio pusašis jungiasi kartu su vidine ir išorine lanksčioju šarnyru, kurios jungiasi viena su greičių dėže ir yra pritvirtinama smeigėmis tai būtų vidinis lankstusis šarnyras. Išorins šarnyras jungiasi sustebule ir yra priveržiama veržle. Dažniausi pusašio defektai yra dėl pusašio komponentų su kuriais yra sujungta.

Pusašių dažniausi defektai buna, pusašio laisvumas kuris dažniausiiai pasireiškia dėl pusašių išdrožų susidėvėjimo, tvirtinimo smeigių skylių susidėvėjimo, pacios lanksčio šarnyro vidaus išdilimo, sudilusio slicinio sunjungimo.

Šioje dalyje analizuosiu lanksčiojo šarnyro nuimtuvą ,lanksčiajam šarnyrui nuimti nuo pusačio . Lanksčiojo šarnyro nuimtuvas veikia taip: prie 1 detalės prisisuka perijimas toks, kad užsisuktų ant lanksčiojo šarnyro, tuomet yra ašele ant kurios slankiojasi svoris 3, ir su šituo svoriu yra nukalamas lankstusis šarnyras. Kitame ašelės gale yra atmušėjas, kuris atmuša svori.

Automobilyje labai daug būna tvirtinimo smeigių skylių, kurios labai dažnai susidėvi. Dažniausiai būna, kad nusidėvi sriegiai, prasisuka sriegiai tuomet varžtų ir smeigių nebeimanoma taip lengvai isšsukt tuomet yra naudojama įvairūs įrankiai.

Išsuktuvai.Pažeistų varžtų atsukėjas prailgintas. Skirti tiek varžtų atsukimui, tiek ir pažeistų varžtų atsukimui, kai to negalima padaryti su įprastu raktu. pažeistų veržlių atsukėjų rinkinys. Skirti tiek varžtų atsukimui, tiek ir pažeistų varžtų atsukimui, kai to negalima padaryti su įprastu raktu. Rraktų rinkinys smeigėms išsukti. Varžtų išsukėjas.

Automobilio pusašio sriegių susidėvejimai remontuojami , juos apvirinant ir padarant nają sriegį, bet geriausiai yra pakeisti nauju. Nes tuomet jie geriau uztikrina jų patvaruma didelioms apkrovoms.

Pusašio tvirtinimo smeigių skylių susidėvijima remontuosime garaže, kuriame iš automobilio išimsime pusašį ir toliau remontuosime sriegių susidėvejima tai priliesime metalo ir išsriegsime naujus sriegius. Šiuos defektus remontuosime garaže.

Apvirinimo visa įranga parinksime iš įmonės UAB „Anykščuų varis“.

Garaže atliksime reikiamų defektų remontą. Iš įmonės UAB "ANYKŠČIŲ VARIS" pasirinksime universalius elektrodus apvirinimui: AV 307APL .

Išorinių lanksčijų šarnyrų keitimas. Išorinėis lansktusis šarnyras paprastai genda kur kas dažniau nei vidinė, dėl sukamųjų ratų judesių, dažnai ratai yra sukami iki galo todėl greičiau dėvisi išorinis lankstusis šarnyras apsauginė guma nes juda kur kas labiau visomis kryptimis lyginant su vidiniu šarnyru. Plyšus apsauginei šarnyro gumai būtina kuo skubiai sutvarkyti ir keisti ją, ypač lietingu, rudeniniu ar žiemos oru kai kelyje daug drėgmės ir purvo. Kadangi apsauginė guma, ir tepalas kuris tepa šarnyro vidaus mechanizmą yra sumaišomas su smėliu ir purvu – taip yra greitai sugadinamas šarnyras ir jau nepakanka pakeisti vien tik apsauginės gumos, bet reikia keisti ir visą lankstujį šarnyrą. Granatos apsauginė guma paprastai kainuoja iki 8 eur o lankstusis šarnyras bent tris kartus brangiau.

  • Mechanika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 2146 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (3169 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justas
  • Pusašio remontas
    10 - 2 balsai (-ų)
Pusašio remontas. (2016 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/pusasio-remontas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:23
×