Pusdalyvis ir padalyvis


Dalyviai pusdalyviai padalyviai pavyzdziai. Dalyviai pusdalyviai padalyviai. Dalyvis padalyvis pusdalyvis. Padalyvis pavyzdziai. Dalyviai pusdalyviai padalyviai galunes. Dalyvis pusdalyvis padalyvis. Dalyvis padalyvis pusdalyvis galunes. Dalyviai padalyviai pusdalyviai. Pusdalyviai pavyzdziai. Pusdalyviu galunes.

Pusdalyvis Ir padalyvis. Pusdalyvis yra veiksmažodžio. Tai veiksmažodžio forma, turinti prieveiksmio ir būdvardžio ypatybių. Pusdalyviai nekaitomi linksniais. Daromi iš bendraties kamieno, pridedant priesagą -dam- ir galūnes -as, -a, -i. Pusdalyvių šaknies galo duslieji priebalsiai prieš priesagos skardųjį d tariant suskardėja. Pusdalyvis, reikšdamas antraeilį veiksmą. Pusdalyviai reiškiantys. Priešdėlinį kamieną pusdalyvis turi tik tada. Padalyvis. Padalyvis yra veiksmažodžio. Padalyviai nekaitomi nei. Esamojo laiko padalyviai daromi iš to paties laiko veiksmažodžio kamieno. Būtojo kartinio ir būtojo dažninio laiko padalyviai daromi iš atitinkamo laiko veiksmažodžio kamieno. Būsimojo laiko padalyviai daromi iš to paties laiko veiksmažodžio kamieno. Padalyvių reikšmės ir vartosena. Pagal reikšmę padalyviai, kaip ir šalutinio veiksmo reikšmės dalyviai. Aplinkybiniai padalyviai žymi šalutinį veiksmą. Esamojo laiko padalyviai, būdami nežymėti priešpriešos nariai. Būtojo kartinio laiko padalyvis žymi šalutinį veiksmą. Padalyviai daromi ir iš beasmenių ar beasmeniškai vartojamų veiksmažodžių. Asmeniniuose sakiniuose padalyvio. Padalyvio žymimo veiksmo. Aiškinamieji padalyviai žymi kito veikėjo atliekamą arba savaiminį šalutinį veiksmą. Esamojo laiko padalyviai Išgirdom graudžiai verkiant jaunąją mergužę. Po veiksmažodžių girdėti.
  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 40 KB
  • 2014 m.
  • 28 puslapiai (943 žodžiai)
  • Saulytia92
  • Pusdalyvis ir padalyvis
    10 - 2 balsai (-ų)
Pusdalyvis ir padalyvis. (2014 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/pusdalyvis-ir-padalyvis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:46
×