Pusiausvyros konstantos nustatymas ir reakcijos laisvosios energijos apskaičiavimas


Pusiausvyros konstantos nustatymas ir reakcijos laisvosios energijos apskaičiavimas. Darbo tikslas. Teorinė dalis. Darbo rezultatai.

Susipažinti su svarbiausiomis pusiausvyrųjų reakcijų savybėmis ir pusiausvyros tyrimo metodais. Išnarginėti trivalentės geležies clorido reakcijos su kalio jodidu pusiausvyrą vandens terpėje.

Bet kokia cheminė sistema apibrėžtomis temperatūros ir slėgio sąlygomis laikoma esančia pusiausvyroje, jeigu joje laikui bėgant nepastebima jokių pasiketimų. Kinetiniu požiūriu cheminės pusiausvyros būsena susidaro tada, kai du priešingų krypčių procesai vienas kitą kompensuoja, t.y. susilygina tiesioginio ir atgalinio procesų greičiai. Termodinaminiu požiūriu procesų greičio visiškai nepaisoma, tik nusakomi ir išvedami įvairūs santykiai tarp išmatuojamų sistemos savybių, esant jai pusiausvyros būsenoje.

Cheminės pusiausvyros pagrindą sudaro veikiančių masių dėsnis, kuris teigia, kad cheminės reakcijos greitis yra proporcingas reaguojančių medžiagų aktyviųjų koncentracijų sandaugai.

Iš eksperimento rezultatų aišku, kad pusiausvyros konstanta priklauso nuo temperatūros. Pusiausvyros konstanta Kp esti didesnė esant , šiuo atveju, aukštesnei temperatūrai, nes reakcija endoterminė (∆H>0).

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (290 žodžiai)
  • Andrius
  • Pusiausvyros konstantos nustatymas ir reakcijos laisvosios energijos apskaičiavimas
    9.6 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pusiausvyros konstantos nustatymas ir reakcijos laisvosios energijos apskaičiavimas. (2015 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/pusiausvyros-konstantos-nustatymas-ir-reakcijos-laisvosios-energijos-apskaiciavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 15:00
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo