Puslaidininkai


Kas yra kruvininkai grynuosiuose puslaidininkuose. Laisvieji kruvininkai. Puslaidininkiuose su priemaisomis elektrini laiduma lemia. Kas yra kruvininkai grynuosiuose puslaidininkuose?. Kas yra kruvininkai grynuosiuose pauslaidininkuose?. Kruvininkai grynuosiuose puslaidininkuose. Kaip yra vadinamas grynasis puslaidininkas. Grynajame puslaidininke kruvininkai. Procesas vadinamas kruvininku generacija. Kas yra krūvininkai grynuosiuose puslaidininkiuose.

Puslaidininkai. Puslaidininkiai – medžiagos, kurių elektrinis laidumas yra tarp metalų ir dielektrikų. Sandara Priklausomai nuo sandūros sudarymo būdo yra dviejių tipų diodai plokštiniai ir taškiniai. Puslaidininkis diodas – puslaidininkis prietaisas, turintis vieną elektroninę skylinę sandūrą, kuriame panaudotos pn sandūros savybės. MOP lauko tranzistoriai turi tris valdymo elektrodus – G (Gate – užtūra), D (Drain – santaka), S (Source – ištaka). Grynųjų puslaidininkių krūvininkai- Grynaisiais vadinami puslaidininkiai be priemaišų. Grynųjų puslaidininkių krūvininkai Elektrono išsilaisvinimą iš kovalentinio ryšio atitinka jo šuolis iš valentinės juostos į laidumo juostą. Grynųjų puslaidininkių krūvininkai Energijos lygmenų diagramoje skylę atitinka neužpildytasis energijos lygmuo valentinėje juostoje. Fermio lygmuo grynuosiuose puslaidininkiuose … Fermio lygmuo yra ties draudžiamosios juostos viduriu.

Grynųjų puslaidininkių krūvininkai Energijos lygmenų diagramoje skylę atitinka neužpildytasis energijos lygmuo valentinėje juostoje. Kai valentinėje juostoje yra neužpildytų jų energijos lygmenų, juos gali užimti žemesnių lygmenų elektronai. ... Elektronų energija gali kisti, ir valentinės juostos elektronai, veikiami išorinio elektrinio lauko, įgiję kryptingo judėjimo greitį, gali pernešti krūvį. ... Grynojo puslaidininkio elektrinį laidumą lemia dviejų tipų laisvieji krūvininkai – laidumo elektronai ir skylės, kurių tankiai yra vienodi. Grynajame puslaidininkyje laisvieji krūvininkai atsiranda kaip puslaidininkio atomų jonizacijos rezultatas. Kai elektronai atsipalaiduoja iš kovalentinių ryšių ir atsiranda savųjų puslaidininkio krūvininkų, sakoma, kad vyksta savųjų krūvininkų generacija. Šį reiškinį lydi atvirkštinis procesas –rekombinacija.

  • MS PowerPoint 67 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių
  • Gimnazija
  • Rugile
  • Puslaidininkai
    10 - 3 balsai (-ų)
Puslaidininkai. (2014 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/puslaidininkai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 15:37
×