Puslaidininkinis diodas


Diodas elektronika. Puslaidininkinis diodas pn sandura.

Elektronikos skaidrės. Puslaidininkinis diodas. P-n sandūra Puslaidininkinis diodas Puslaidininkinio diodo sandūros sudarymas Veikimo principas Naudojimas. P-n sandūra. Tai yra dviejų skirtingo laidumo puslaidininkių kontaktas. Tai prietaisas, turintis vieną pn sandūrą ir du išvadus. Puslaidininkinis diodas sudaromas. Įlydant į germanio paviršių indžio. Elektrinėse schemose jie žymimi simboliu. Smailės kryptis sutampa su laidžiąja kryptimi. Diodai turi du išvadus, kurie vadinami anodu ir katodu. Veikimo principas. Puslaidininkinis diodas elektros srovę praleidžia viena kryptimi, t. Kai maitinimo šaltinio „Pliusas“ prijungtas prie diodo katodo (minusas/n) – lemputė nešviečia. Tipinis mažos galios analoginis maitinimo šaltinis. Puslaidininkiniai diodai naudojami Skaičiavimo technikoje Radiotechnikoje Kintamajai srovei lyginti. Šaltiniai.


Įlydant į germanio paviršių indžio. Indžio atomams skverbiantis į germanį, jo paviršiuje susidaro p laidumo sritis. Kita germanio dalis, į kurią indžio atomai nepatenka, tebėra n laidumo. Ir siekiant išvengti aplinkos poveikio (šviesos ir oro), diodai dedami į hermetiškus apsauginius apvalkalus.

Smailės kryptis sutampa su laidžiąja kryptimi. (iš p puslaidininkio į n puslaidininkį) (lygintuvinis diodas).

Puslaidininkinis diodas elektros srovę praleidžia viena kryptimi, t.y. tada kai prie jo anodo (p/pliuso) jungiamas maitinimo šaltinio „pliusas“.Diodas srovę praleis tada kai prie jo katodo(n/minusas) bus prijungtas maitinimo šaltinio „minusas“. Prie diodo anodo(p/pliusas) prijungus „minusą“, arba prie katodo (n/minusas) „pliusą“– srovė netekės.

  • Elektronika Skaidrės
  • 2014 m.
  • Elvyra
  • 14 puslapių (321 žodis)
  • Elektronikos skaidrės
  • MS PowerPoint 185 KB
  • Puslaidininkinis diodas
    10 - 7 balsai (-ų)
Puslaidininkinis diodas. (2014 m. Gruodžio 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/puslaidininkinis-diodas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 10:21