Puslaidininkinių galios tranzistorių charakteristikų ir parametrų tyrimas


Laboratorinis darbas Puslaidininkinių galios tranzistorių charakteristikų ir parametrų tyrimas Darbo tikslas. Bipoliaraus tranzistorinio rakto tyrimas Darbo schema. MOSFET tranzistorinio rakto tyrimo rezultatai Darbo schema. IGBT tranzistorinio rakto tyrimo rezultatai Darbo schema.


Darbo tikslas: galios tranzistorių pereinamųjų ir įsotinimo charakteristikų gavimas ir pagal jas statinių ir dinaminių parametrų nustatymas, praktinių gebėjimų parinktį galios tranzistorius elektroniniams galios įrenginiams tobulinimas.

Perjungus SW1 į viršutinę padėtį ir paleidus modeliavimą stebime kontroliuojamų signalų kitimą oscilografo ekrane esant 1% ir 50% periodo užpildymui. Panaudojant oscilografo kursorių išmatuotavome vaizduojamų šiuos signalų parametrus: trukmę, amplitudę, dažnį.

Paleidus simuliaciją, pulsinis generatorius buvo nustatytas taip, kad matytume 1% periodo užpildymo stačiakampius impulsus (Pulse Width 1%).

Pasinaudojus kursorių pagalba, buvo išmatuota siganlų trukmė (68.25us), periodas(6,67ms), iejimo amplitude 56.78V ir isejimo amplitude 9.85V.

Paleidus simuliaciją, pulsinis generatorius buvo nustatytas taip, kad matytume 50% periodo užpildymo stačiakampius impulsus (Pulse Width 50%).

Pasinaudojus kursorių pagalba, buvo išmatuota siganlų trukmė (3,37ms), periodas(6,68ms), iejimo amplitude 55.83V ir isejimo amplitude 9.85V.

Naudojant virtualų GRAPHS ANALOGUE analoginių signalų registratorių gauvom komutavimo oscilogramas ir išmatuotavome tranzistoriaus dinaminius parametrus: įjungimo (ton = td(on) + tr) ir išjungimo (toff = ts + tf) laikus

Įjungimas: ton = 79 ns Išjungimas: toff = 0.51 µs

Sudarėme įsotinimo charakteristiką. Matavimų rezultatus surašėme į lentelęir nubraižėme gautos V(dc) = f(I(dc)) eksperimentinės įsotinimo charakteristikos grafiką. Pagal gautus rezultatus apskaičiavome rakto vidaus varžą įsotinimo režime:

Iš grafiko nustatėme liekamosios įtampos UCE(p–n) vertę rakto soties režime:

Paleidus simuliaciją, pulsinis generatorius buvo nustatytas taip, kad matytume 1% periodo užpildymo stačiakampius impulsus (Pulse Width 1%) ir 50% periodo užpildymo stačiakampius impulsus (Pulse Width 50%).

  • Microsoft Word 532 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (947 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aleksandras
  • Puslaidininkinių galios tranzistorių charakteristikų ir parametrų tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Puslaidininkinių galios tranzistorių charakteristikų ir parametrų tyrimas . (2019 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/puslaidininkiniu-galios-tranzistoriu-charakteristiku-ir-parametru-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 20:57
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo