Puslaidininkinių prietaisų tyrimas (2)


Laboratorinis darbas puslaidininkinių prietaisų tyrimas. Kontroliniai klausimai Paaiškinkite puslaidininkinio diodo n sandūros veikimo principą. Paaiškinkite diodų tyrimo schemų elementų paskirtį. Nubraižykite ir paaiškinkite diodo voltamperinę charakteristiką. Paaiškinkite stabilitrono veikimo principą. Nubraižykite ir paaiškinkite stabilitrono voltamperinę charakteristiką. Paaiškinkite šviestuko veikimo principą. Paaiškinkite dvipolio tranzistoriaus veikimo principą. Paaiškinkite dvipolio tranzistoriaus tyrimo schemos elementų paskirtį. Kokius žinote dvipolio tranzistoriaus parametrus. Paaiškinkite , kaip iš tranzistoriaus įėjimo ir išėjimo charakteristikų yra nustatomi h11E ir h12E parametrai. Paaiškinkite , kaip iš tranzistoriaus įėjimo ir išėjimo charakteristikų yra nustatomi h21E ir h22E parametrai.


D1 – diodas. Elementas, kuriame yra viena p-n sandūra ir kuris turi du išvadus. Praleidžia srovę viena kryptimi, todėl gali būti naudojamas kintamąjai srovei paversti nuolatine.

Diodai jungiami: prie n srities neigiamas krūvis, prie p srities teigiamas. Tokiu būdu krūvininkai juda p-n sandūra.

Rekombinuojant krūvininkams išlaisvinama energija ir išspinduliuojami šviesos kvantai. Šis diodas korpuse taip pat turi langelį, per kurį šviesa iš p-n sandūros išspinduliuojama į aplinką.

Veikimo principui paaiškinti pasirinksime n-p-n tipo tranzistorių. Tokio tipo tranzistoriaus pagrindiniai krūvininkai yra elektronai, kurių yra gausu emiteryje E Tarp emiterio E ir bazės B prijungiama įtampa UEB, o tarp kolektoriaus C ir bazės B – įtampa UCB. Tarp bazės B ir emiterio E sudaromas teigiamas potencialų skirtumas. Įtampa UBE yra tiesioginė sandūros B – E įtampa, todėl ši sandūra yra atvira ir iš emiterio į bazę pradeda judėti pagrindiniai krūvininkai – elektronai. Dalis jų rekombinuoja su bazės skylėmis, kurių koncentracija yra nedidelė, sudarydami nedidelę bazės srovę IB.

  • Microsoft Word 152 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (653 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mangirdas
  • Puslaidininkinių prietaisų tyrimas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Puslaidininkinių prietaisų tyrimas (2) . (2017 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/puslaidininkiniu-prietaisu-tyrimas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 00:51
×