Puslaidininkio diodo tyrimas


Elektronikos laboratorinis darbas. Puslaidininkinio diodo tyrimas laboratorinio darbo tikslas. Darbo priemonių sąrašas Darbo priemonės Kiekis Žymėjimas. Darbo aprašymas. It mA. Atvirkštinė šaka iatv uatv . Uatv. Iatv µA. 344 mW. Grafikas išvados. Kokius žinote puslaidininkinius diodus VD ir kur jie taikomi ? Kokiomis savybėmis pasižymi puslaidininkiniai diodai ? Kokie yra pagrindiniai žinyniniai puslaidininkinių diodų parametrai ? Kaip puslaidininkinių diodų parametrus apskaičiuoti iš VACh ? Kokie yra VD prijungimo tiesiogine ir atvirkštine kryptimi skirtumai.


Kontroliniaiklausimai:5.1. Kokius žinote puslaidininkinius diodus (VD) ir kur jie taikomi? Lygintuviniai diodai – jie naudojami srovės lygintuvuose, loginiuose elementuose ir kitose srityse. Šviesos diodas - srovei tekant tiesiogine kryptimi, šie diodai šviečia. Dėl didelio greitaeigiškumo tinka ir duomenims perduoti. Fotodiodas - veikia kaip šviesos daviklis (apšvietus padidėja laidumas atbuline kryptimi). Tunelinis diodas - tinka signalui sustiprinti.5.2. Kokiomis savybėmis pasižymi puslaidininkiniai diodai? Dažniausiai pritaikoma jų savybė praleisti elektros srovę tik viena kryptimi (atbulinis laidumas labai mažas).5.3. Kokie yra pagrindiniai žinyniniai puslaidininkinių diodų parametrai? Maksimali tiesioginė įtampa, maksimali atgalinė įtampa, maksimali atgalinė srovė, maksimali galia, galimas temperatūrinis diapazonas.5.4. Kaip puslaidininkinių diodų parametrus apskaičiuoti iš VACh? Grafike pasirenkame bet kokius du taškus tiesėje ir žiurime kokia yra įtampa ir kokia yra srovė tuose taškuose.

Puslaidininkio diodo tyrimas. (2015 m. Gruodžio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/puslaidininkio-diodo-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 02:24