Puslaidininkio lygintuvinio diodo tyrimas fizikos laboratorinis



Išmatuoti puslaidininkinio lygintuvinio diodo voltamperinę charakteristiką, apskaičiuoti lyginimo koeficientą ir nubrėžti jo priklausomybės nuo įtampos grafiką` iš voltamperinės charakteristikos įvertinti pn sandūros kontaktinį potencialų skirtumą. Priemonės. Darbo metodika ir pagrindinės formulės. Bandymo eiga. Rezultatai. Skaičiavimai. Išvada. Literatūra.
Tikslas:
Priemonės: nuolatinės srovės šaltinis, sinusinių virpesių generatorius, oscilografas, mikroampermetras, miliampermetras, voltmetras, varžynsujungiame elektros grandinę. Pralaidžiąja kryptimi srovė matuojama miliampermetru, užtvarine – mikroampermetru.
įjungę jungiklį potenciometru keičiame įtampą, kurios didumą rodo voltmetras, o srovės didumą – miliampermetras arbanubrėžiame pralaidžios krypties voltamperinę charakteristiką mastelyje lnipralaid. = f(u) ir ekstrapoliavę tiesinę dalį į įtampų ašį įvertiname pn sandūros kontaktinio potencialo v0 didumą.
Apskaičiuojame v0 pagal 910 lygybę ir palyginame su eksperimentu (pusišvada: išmatavome puslaidininkinio lygintuvinio diodo voltamperinę charakteristiką, apskaičiavome lyginimo koeficientą ir nubrėžėme jo priklausomybės nuo įtampos grafiką`; iš voltamperinės charakteristikos įvertinome pn sandūros kontaktinį potencialų skirtumą.
Literatūra: n. Astrauskienė ir kt. elektromagnetizmas. Banginė ir kvantinė optika. Atomo, branduolio ir puslaidininkių fizika 1997m. ; a. Tamašauskas, j. Vosylius fizika 2 1989m.
- Microsoft Word 19 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 4 puslapiai (265 žodžiai)
- Universitetas
- Augustinas
-