Puslaidinkinių galios diodų, tiristorių, simistorių charakteristikų ir parametrų tyrimas


Laboratorinis darbas Puslaidinkinių galios diodų , tiristorių , simistorių charakteristikų ir parametrų tyrimas Darbo tikslas. Galios diodų tyrimas Darbo schema VD VACH matavimo schema. Tiristorių ir simistorių tyrimas Darbo schema Tiristoriaus S1008L laboratorinio tyrimo modeliavimo schema. Galios simistorio tyrimas.


Darbo tikslas: galios diodų, tiristorių, simistorių voltamperinių ir pereinamųjų charakteristikų sudarymas ir pagal jas statinių ir dinaminių parametrų nustatymas, praktinių gebėjimų parinktį šiuos prietaisus galios įrenginiams ugdymas.

2.Išmatuoti diodų atbulinio atsistatymo laiką trr. Diodo anodinė įtampa yra stačiakampių bipoliarių impulsu formos. Srovės diagramoje matomi atbulinės srovės pliūpsniai, kuriuos išskleidus oscilografo kursoriumi išmatuotuojamas atbulinio atsistatymo laikas.

3.Diodų VACH sudarymas tiesioginei ir atbulinei šakoms, naudojant pateiktas modelių schemas diodams 10A02, 10TQ045 ir HFB16HY20C.

Diodų voltamperinės charakteristikos gautos oscilografu ir atlikus turi neatitikimų, dėl to, kad oscilografas rodo teorines VACH aproksimacijas, o atliekant skaičiavimus, yra paimamos konkrečios srovės ir įtampos vertės. Atbulinio atsistatymo laiko parametras trr charakterizuoja diodo inertiškumą jo užsivėrimo metu, esant iA nustatytai srovei ir UA atbulinei įtampai. Ištirų diodų atbulinio atsistatymo laikas yra gautas su netikslumais, dėl matavimo ir skaičiavimo netiklumų.

2.Paleisti schema valdant siauras impulsais, gauti schemos veikimo laiko diagramos:

Valdymo srovės signalai: impulsiniai Valdymo srovės signalai - potencialiniai (nuolatinė srovė )

Tiristoriui įsijungus, valdymo srovė gali būti nutraukta, nes tiristoriaus, kaip puslaidininkinio prietaiso vidinė struktūra užtikrina šios būsenos fiksavimą, be valdymo srovės. Tiristoriaus, kaip aktyvaus elektros grandinės elemento, vidaus varža šuoliškai staigiai smarkiai sumažėja, nekontaktinis raktas įjungiamas.

  • Microsoft Word 502 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (793 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aleksandras
  • Puslaidinkinių galios diodų, tiristorių, simistorių charakteristikų ir parametrų tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Puslaidinkinių galios diodų, tiristorių, simistorių charakteristikų ir parametrų tyrimas. (2019 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/puslaidinkiniu-galios-diodu-tiristoriu-simistoriu-charakteristiku-ir-parametru-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 21:43
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo