Putinalapis puslenis Veltyninė Kryklė Dygioji šunobelė


Putinalapis pūslenis. (Physocarpus opulifolius). Paplitimas. Dirvožemis. Užauga. Žiedai. Vaisiai. Panaudojimas. Dekoratyvinės formos. Veltininė Kryklė. (prunus tomentosa). Paplitimas. Dirvožemis. Užauga. Žiedai. Vaisiai. Panaudojimas. Dygioji šunobelė. (Rhamnus cathartica). Paplitimas. Dirvožemis. Užauga. Žiedai. Vaisiai. Panaudojimas.


Putinalapis pūslenis randamas rytinėje Šiaurės Amerikos dalyje ant uolų šlaitų ir upelių pakrančių, ypač paplitęs i pietus nuo Misūrio upės. Lietuvoje jis yra auginamas kaip dekoratyvinis augalas.

Rūšys yra prisitaikiusi prie labai plačių dirvožemio ir vietos sąlygų , nuo drėgno iki sauso, nuo rūgštinio ir šarminio ir nuo smėlingo iki sunkiojo molio dirvožemio. Jis gali augti ir prieš saule ir pavėsyje.

Krūmas 2-3m aukščio ir panašaus pločio lajos .

Vaisiai yra dėžutės, apie 1-1,5 cm dydžio. Vaisiai susidaro iškarto po žydėjimo, sunoksta rugsėji-spalį. Šis krūmas dažniausiai dauginamas sėklomis.

Šis krūmas dažniausiai yra naudojamas dekoratyviniams tikslams, bet jis puikiai tinkamas ir erozijos sulaikymui upių kraštuose.

Physocarpus opulifolius ,,Lady in Red“ Physocarpus opulifolius 'Diabolo'.

Jei reikalinga saulės šviesa ir ji natūraliai auga įvairiame dirvožemyje. Atspari šalčiui ir sausroms.

Krūmas , netaisyklingos formos , 0.3-3 m ( retai 4 m), aukščio. Laja dažniausiai šiek tiek platesnė už aukštį.

Žiedai išsiskleidžia dar medžiui nesulapojus pavasarį. Žiedai yra baltos arba skaisčiai rausvos spalvos vainiklapiais. Kryklė žydi gausiai, žiedų skersmuo yra apie 1.5-2.0 cm.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 4055 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (558 žodžiai)
  • Robertas
  • Putinalapis puslenis Veltyninė Kryklė Dygioji šunobelė
    10 - 2 balsai (-ų)
Putinalapis puslenis Veltyninė Kryklė Dygioji šunobelė. (2016 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/putinalapis-puslenis-veltynine-krykle-dygioji-sunobele.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:07
×