PVM atskaita


Pvm atskaita negalima. Pvm apskaita kursinis. Pvm atskaita mišrios veiklos atveju. Pvm moka galutinis vartotojas ne imone. Pvm ataskaita kursinis. Pvm apskaita. Pvm ataskaita. Lengvatinis pvm tarifas kursinis. Importo pvm tarifas. Kokiais atvejais negalima pvm atskaita.

Įvadas. Teorinė dalis. Pvm charakteristika. Kaip apskaityti pvm. Pvm atskaita. Pvm atskaitos esmė. Kada galima taikyti pvm atskaitą. Kada negalima taikyti pvm atskaitos? Pvm atskaita mišrios veiklos atveju. Fizinio asmens pvm atskaita. Pvm sumų įtraukimas į pvm atskaitą. Pvm atskaitos tikslinimas. Pvm atskaitos tikslinimas. Bendrosios pvm atskaitos tikslinimo taisyklės. Praktinė dalis? Bendrosios nuostatos. Pvm atskaita mišrios veiklos atveju. Pvm atskaita fiziniams asmenims? Išvados. Literatūros sąrašas.

Lietuvoje toliau vykdoma bendra mokesčių reforma, mokesčių teisės aktai suderinami su es direktyvomis. Tuo pagrindu ir bandoma formuoti mokemokesčių įstatymai mūsų šalyje dažnai yra keičiami ir papildomi. Gana sudėtingas yra pridėtinės vertės mokestis (pvm). Išnagrinėsime jo esmę. Pvm – netiesioginis mokestis, kurio objektas yra prekių tiekimas ir paslaugpvm apskaita yra platus ir gana sudėtingas mokslas ir viena iš svarbesnių jo daliu yra pvm atskaita. Kodėl tai svarbu?.

Kiekviena įmonė į biudžetą sumoka pvm, tačiau pirkdama prekes ji turi teisė atskaityti pvm ir atgauti pinigus. Kiekviena save gerbianti įpvm sumoka galutinis prekių ar paslaugų vartotojas, o surenka ir sumoka į biudžetą ūkiopirkimo pvm – tai mokestis, kurį ūkio subjektai, pirkdami prekes ar gaudami paslaugas, sumoka kitiems ūkio subjektams ir muitinėms.

Pardavimo pvm – tai mokestis, kurį ūkio subjektai ima iš kitų ūkio subjektų ir vartotojų už jiems tiekiamas prekes ar paslaugas.

Pvm atskaita – tai pirkimo ir (arba) importo pvm dalis, atskaitoma už teikiamas prekes bei paslaugas, susijusias su apmokestinamųjų prekių gamybą, realizavimą bei apmokestinamųjų paslaustandartiniu laikomas 21% pvm tarifas apmokestinamoms Lietuvoje parduotoms prekėms ir suteiktoms paslaugoms, išskyrus įstatymų numatytus atvejus.

Atskiruose pvm įstatymo straipsniuose aptariamas lengvatinio tarifo taikymas. Lengvatiniu laikomas pvm tarifas, mažesnis už standartinį, išskyrus nulinį pvm tarifą.

Lengvatinis 9% tarifas – gyvenamųjų namų statybos, renovacijos, apšiltinimo paslaugoms, už kurias apmokoma valstybės ir savivaldybių biudžetų, valstybės teikiamų lengvatinių kreditų ir valstybės specialiųjų fondų lėšomis ir kt.

Nulinis tarifas – eksportuojamoms prekėms, paslaugoms. Eksportuojamomis pripažįstamos prekės, kurių išvežimą į užsienį patvirtina muitinės prekių eksporto deklaracija.

Kompensacinis 6% pvm tarifas – valstybinėje mokesčių inspekcijoje (vmi) įsiregistravusiems ūkininkams. Tai ypatingas tarifas, įteisinantis žemės ūkio produkcijos pirkėjams ir perdirbėjams teisę į žemės ūkio produkcijos pirkimo pvm atskaitą.

  • Microsoft Word 64 KB
  • 2012 m.
  • 32 puslapiai (10099 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • PVM atskaita
    10 - 1 balsai (-ų)
PVM atskaita. (2011 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/pvm-atskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 12:58
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo