PVM pasaulio šalyse


Ekonomikos skaidrės. Pvm mokestis Lietuvoje ir kitose es šalyse edita kraponavičiūtė. Rita Palčiauskienė. Straipsnio tikslas. PVM istorija. PVM svarba ir samprata. PVM mokėtojai. PVM objektas. PVM mokestinis laikotarpis. PVM tarifai. PVM tarifai Europos Sąjungos valstybėse. Valstybė Standartinis. PVM mokesčio palyginimas su kitais Lietuvos mokesčiai. 2011 metų I ketv. gautos pajamos iš mokesčių į Lietuvos nacionalinį biudžetą. 2009 – 2011 metų I ketv. gautos pajamos iš mokesčių į Lietuvos biudžetą.


Aktualumas: Autoriai E, Buškevičiūtė, R. Stačiokas nagrinėja Pridėtinės vertės mokestį, jie teigia,kad PVM yra pagrindinis netiesioginis mokestis Lietuvoje, kad jis yra didžiausias valstybės pajamų šaltinis ir reguliavimo priemonė, kuri reguliuoja svarbius ekonominius reiškinius.

Metodai: mokslinės literatūros analizė, statistinė duomenų analizė. LR įstatymų analizė.

Remianti Lietuvos Respublikos PVM mokesčio įstatymu, pridėtinės vertės mokestis tarifas netaikomas:

PVM mokesčio palyginimas su kitais Lietuvos mokesčiai. Kiekvienas mokestis turi įtakos šalies biudžetui, kuris įtakoja valstybės biudžeto išlaidas. Vis dėlto esant nedideliems mokesčio tarifams nėra pakankamai surenkama pajamų, kuriomis galėtų padengti šalies deficitinį biudžetą ir jį subalansuoti.

Remiantis 2009 – 2011 metų I ketvirčių duomenimis, didžiausią nacionalinio biudžeto pajamų dalį sudarė pridėtinės vertės mokestis. 2009 metų pirmąjį ketvirtį suma siekė 1,8 mln. litų. 2010 metų pirmąjį ketvirtį sudarė 2 mln. litų, o jau 2011 metų pirmąjį ketvirti sudarė 2,5 mln. litų valstybės biudžeto. Visų metų I ketvirčiais gyventojų pajamų, akcizai ir kiti mokesčiai valstybės biudžete sudarė panašią dalį, tik 2009 metų I ketvirtį iš išvardintų mokesčių buvo surinkta daugiau pajamų nei vėlesniais metais.

1. PVM mokestis yra apibudinamas, kaip bendrojo pobūdžio netiesioginis apyvartos mokestis, o svarbus jis todėl, kad tai didžiausias mokestis, kurio pagalba į valstybės biudžetą surenkama daugiausiai lėšų.

2. Lietuvos ir ES šaliu PVM mokesčių tarifus ir matome, kad Lietuvoje, jis yra vienas didžiausiu, nors pragyvenimo lygis galime sakyti, kad nėra labai aukštas.

3. PVM mokesti galime teigti, kad visais metais į Lietuvos biudžetą atnešę daugiausiai lėšų, kurios nuo 2009 metų pirmojo ketvirčio viršijo 15mln. litų.

  • Ekonomika Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Bybysas
  • 7 puslapiai (2728 žodžiai)
  • Ekonomikos skaidrės
  • Microsoft Word 29 KB
  • PVM pasaulio šalyse
    10 - 7 balsai (-ų)
PVM pasaulio šalyse. (2015 m. Rugpjūčio 25 d.). http://www.mokslobaze.lt/pvm-pasaulio-salyse.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 02:22