R. Descartes Sielos aistros analizė


Dekartas sielos aistros. Rene descartes sielos aistra. Sielos aistros dekartas. Rene descartes sielos aistros.

Filosofijos analizė. R. Descartes Sielos aistros pirmos dalies analizė, filosofijos paskaitai. "Apskritai apie potyrius ir ta proga apie visą žmogaus prigimtį".


Kas būtum, jei tavęs nebūtų? Tebūnie tai savotiška Hamleto retorikos interpretacija. Šekspyras, tik atvirkščiai. Arba atbulai. Kaip pavadinsi – taip nepagadinsi. Tačiau svarbiausia yra išsiaiškinti, kas tu esi...

,,Norint pažinti sielos aistras, jos funkcijas reikia skirti nuo kūno funkcijų‘‘ [ R.Descartes ,,Sielos aistros‘‘ I dalis ]. Būtent aiškindamas žmogaus prigimtį, Dekartas ir pradeda knygą. Tikslingai apibūdindamas ir duodamas daugybę pavyzdžių jis supažindina skaitytoją su žmogumi. Kūnu ir siela.

Kas yra kūnas mums – aišku. Šitąjį matome kiekvieną dieną. Liečiame. Kartais užuodžiame. Prausiame. Maitiname, po to sveriame, ar ne per daug primaitinome. Grožimės jo tobulumu arba atvirkščiai – nemylime dėl siaubingų proporcijų. Vėl liečiame. Nes liesti smagu. Juk nuo pat kūdikystės vienas iš pirmųjų pasaulio pažinimo būdų yra lytėjimas. Mažais piršteliais liesdamas skirtingus paviršius, vaikas susidaro bendrą vaizdelį - šalta, šilta, švelnu, šiurkštu. O po to visą likusį gyvenimą ir sieja su tais pirmaisiais pojūčiais, viską gražiai sudėliodamas į skirtingas lentynas su užrašais: “šalta”, “šilta”, švelnu”, “šiurkštu”. Ir tik daug vėliau, kai pasaulis nebetelpa į tas lentynas, užplūsta jausmas, kad kažkur pulsuoja dar vienas gyvas taškelis, kurio nėra kur padėti. Nes jis nei šaltas, nei šiltas, nei švelnus, nei šiurkšus.

  • Filosofija Analizės
  • 2012 m.
  • Aleksandra
  • 2 puslapiai (499 žodžiai)
  • Filosofijos analizės
  • Microsoft Word 17 KB
  • R. Descartes Sielos aistros analizė
    9 - 3 balsai (-ų)
R. Descartes Sielos aistros analizė. (2012 m. Spalio 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/r-descartes-sielos-aistros-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 08:07