R. Šumanas


Robertas schumanas vaiku scenos. Sumanas karnavalas. R.sumanas.

R. Šumanas. *R Šumano. R. Šumano biografija. Robert Schumann vokiečių kompozitorius gimė 1810 m. Roberto Šumano namai Cvikau mieste (Saksonija). Istorija apie R. Šumano karjera. R. Šumanas pradėjo rašyti muziką nuo septynerių metų. Roberto Šumano tėvas, kuris puoselėjo berniuko muzikinį įkvėpimą. 1828m. , jis mamos noru, pradėjo studijuoti teisę Leipcige. Deja, pienistu jis netapo. Mat siekdamas kuo greičiau išmokti gerai skambinti. Nebegalėdamas tapti pianistu. Tai pavieniai kūriniai ir įvairiausi pjesių ciklai- siuitos. Kuo R. Šumanas garsėjo? Greta muzikos kūrybos, Šumanas garsėjo ir kaip chorų bei orkestrų dirigentas. Apie R. Šumano sukurtus aforizmus. Šumanas yra sukūręs. Štai keletas jų. Tarp savo draugų. Kūrė. 2012-04-12d. Dėkoju už dėmesį.


*R. Šumano biografija. *Istorija apie R. Šumano karjera. *Kuo R. Šumanas garsėjo. *Apie R. Šumano sukurtus aforizmus.

Roberto Šumano tėvas, kuris puoselėjo berniuko muzikinį įkvėpimą, mirė 1826 m., ir po to, nei jo motina, nei jo globėjas nebeskatino šumano karjeros muzikoje.

Deja, pienistu jis netapo. Mat siekdamas kuo greičiau išmokti gerai skambinti, sugalvojo prietaisą pirštams lavinti, kuris ne tik nepadėjo, bet atvirkščiai – nebeišgydomai suluošino dešinę ranką...

Nebegalėdamas tapti pianistu, Šumanas atsidavė muzikos kūrybai ir per neilgą savo gyvenimą sukūrė labai daug nuostabių kūrinių. Kūrė vokalinę, simfoninę, kamerinę ir kitokių žanrų muziką, tačiau daugiausia – savo mylimiausiam instrumentui fortepijonui.

Tai pavieniai kūriniai ir įvairiausi pjesių ciklai- siuitos, kaip antai ,,Karnavalas’’, ,,Albumas jaunimui’’, ,,Vaikų scenos’’ Taip pat Šumanas yra sukūręs kūrinių ir vien tik kairiai rankai.

  • Muzika Skaidrės
  • MS PowerPoint 354 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (379 žodžiai)
  • Briigii
  • R. Šumanas
    10 - 9 balsai (-ų)
R. Šumanas. (2016 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/r-sumanas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:31
×