Racionali veiklos ir poilsio kaita bei trukmė


Racionali veiklos ir poilsio kaita bei trukmė. Įvadas. Darbo ir poilsio ritmas. Paros bioritmas. Bendri dienos režimo principai. Judėjimo rėžimas. Nuovargio rūšys. Nuovargio požymiai. Nuovargio priežastys. Kaip išvengti nuovargio? Išvados.

Šių laikų žmogus labai daug dirba ir dažnai pamiršta apie poilsį, tai didžiulė problema, dėl to šiame referate stengsiuosi apžvelgti ir parodyti kaip racionaliai paskirstyti savo laiką ir kaip nepamiršti ne tik siekti savo tikslo dirbant, bet ir rūpintis savo sveikata. Atsipalaidavimas ir poilsis ypač būtinas vaikams, kurių organizmas auga ir vis dar vystosi, todėl kiekvienas mokytojas ir visi tėvai turėtų nepamiršti, kad vaikams reikia judėti, atsipalaiduoti bei kvėpuoti grynu oru. Darbo tikslas: Išanalizuoti veiklos ir poilsio kaitą bei trukmę. Uždaviniai: Išstudijuoti veiklos ir poilsio trukmę; Išsiaiškinti poilsio ir atsipalaidavimo būdus; Aptarti dienos režimo principus; Metodai: mokslinės literatūros analizė.

Ritmas gali būti apibūdinamas kaip periodiški procesai: diena keičia naktį, kartojasi metų laikai, žemės ūkio darbai; Dabar mokslas įrodė, kad praktiškai visi žinomi procesai, vykstantys žmogaus organizme, yra ritmiški; Pagal trukmę gyvybės ciklai yra labai įvairūs Žmogus savo veiklą turi derinti prie gyvybės procesų ritmo.

Dienos režimas- tai teisingas paros laiko suskirstymas, atsižvelgiant į vaiko amžių, sveikatą, gyvenimo sąlygas ir individualias ypatybes; Dienos režimas- neatsiejama vaiko sveikos gyvensenos dalis; Organizmo funkcijos suaktyvėja ryte ir sumažėja vakare ir naktį; Daugelio žmonių protinis darbingumas būna aukštesnis du kartus per parą: 8-12 ir 17-19 val.

  • MS PowerPoint 1671 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (524 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kiks
  • Racionali veiklos ir poilsio kaita bei trukmė
    10 - 5 balsai (-ų)
Racionali veiklos ir poilsio kaita bei trukmė. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/racionali-veiklos-ir-poilsio-kaita-bei-trukme.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 23 d. 16:57
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!