Racionalių lūkesčių teorija


Racionalių lūkesčių teorija. 2014, Šiauliai. Įvadas. Pasaulyje skirtingais laikotarpiais vyravo skirtingos ekonomikos teorijos. Sąvoka. Racionalių lūkesčių teorija - tai ekonomikos teorija. Pradininkas john f. muth. Racionalių lūkesčių teorija pirmą kartą buvo pasiūlyta John F. Autoriaus teigimu, racionalių lūkesčių hipotezės pritaikymas mikrolygmenyje tinkamai atspindi realią situaciją. Kyla klausimaikaip paskirstyti išteklius vienoje ar kitoje situacijoje. Robertas e. lucas. Robertas Lucas gimė 1937m. Jo svarbiausia įžvalga – racionalūs lūkesčiai. Amerikietis Robertas Lucas (gavo Nobelio premiją) sukūrė racionalių lūkesčių hipotezę. Thomas Sargent. Racionalių lūkesčių revoliucijos lyderis – Thomas Sargent. Teorijos esmė, tikslas ir svarba. Lūkesčių problema daugiabriaunė ir prieštaringa. Racionalių lūkesčių teorija plačiai paplito. Racionalių lūkesčių teorijoje pažymimi skirtumai. Racionalių lūkesčių hipotezės šalininkai daro išvadą. Rinkos dalyviai renka informaciją ir ją apdoroja. Be to ši teorija teigia, kad tiek prekių ir paslaugų. Sudėtingiausias racionalių lūkesčių teorijos klausymas – kaip ją pritaikyti visuminei elgsenai. Išvados. Racionalių lūkesčių teoriją galima būtų labai veiksmingai panaudoti skatinant ekonomiką. Literatūra. Lucas R. E. Jr. , Sargent T. J. 1979 After Keynesian Macroeconomics. Rasa nakčiūnienė.

Robertas Lucas gimė 1937m. Jo svarbiausia įžvalga – racionalūs lūkesčiai. Racionalių lūkesčių teorijos lyderis suformulavęs pasiūla paremtos pusiausvyros ekonomikos sampratą.

Racionalių lūkesčių revoliucijos lyderis – Thomas Sargent. Jo teigimu, ekonominės politikos formuotojai negali sistemingai manipuliuoti ekonomika,nes jų ekonominės politikos pokyčių pasekmės gali būti nuspėjamos. Teorija paremta prielaida, kad ekonomikos subjektai gali numatyti vyriausybės veiksmų pasekmes. Rimčiausias Sargent indėlis, į šią teoriją tas, kad jis ją pagrindė moderniomis matematinėmis technikomis bei ekonometriniais modeliais.

Lūkesčių problema daugiabriaunė ir prieštaringa. Žmonės nevienodai reaguoja į išorės įvykius, vykstančius ir laukiamus pokyčius. Žinomos dvi lūkesčių vertinimo teorijos: adaptyvinė (prisitaikanti) lūkesčių teorija (remiasi tuo, kad įmonės koreguoja savo lūkesčiusi ir veiksmus pagal praeities įvykius, tendencijas, praėjusio laikotarpio prognozių pasitvirtinimą ar klaidas.) racionalių lūkesčių teorija (remiasi prognozėmis. Klasikinis būdas įjungti lūkesčius į ekonomikos teoriją yra daryti prielaidą, kad tas, kas priima sprendimą, gali tikimybiškai įvertinti būsimus įvykius).

Racionalių lūkesčių teorija plačiai paplito. Ji remiasi žvilgsniu į priekį ir atspindi labiau išprususį ir realistiškesnį lūkesčių formavimo būdą: ekonomikos dalyviai mokosi iš savo klaidų, naudojasi savo protinėmis galiomis,kad suprastų,kaip veikia ekonomika ir išnaudoja prieinamą informaciją efektyviai. Ji teigia, kad prognozuodamos įmonės remiasi įvairiais vertinimais. Vertinimų pagrindu formuluojama ekonominės veiklos dalyvių elgsena. Įvertinimai ir prognozės fiksuojamos nevienareikšmiškai, su tam tikra tikimybe tariama, kad pasiteisins apklausose, tyrimuose užfiksuoti motyvai.

  • MS PowerPoint 180 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (1192 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Racionalių lūkesčių teorija
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Racionalių lūkesčių teorija. (2014 m. Rugsėjo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/racionaliu-lukesciu-teorija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 06:03
×